Kayseri için Projem Var!

Kullanıcı avatarı
kysrspr.1966
Tükenmez Kalem

Re: Kayseri için Projem Var!

Mesaj gönderen kysrspr.1966 » 19 May 2018 16:55

İhtiyaç olan yerde yapılsa çok daha fazla işe yarar o bölgede çok otopark problemi yok ama başka yerlerde yapılabilir.

Kullanıcı avatarı
ilker22
Tükenmez Kalem

Mesaj gönderen ilker22 » 22 May 2018 10:31

benim görüşüme görede 1.öncelikli sayılabilecek bir bölge neden derseniz

yol ne kadar geniş görünsede hem yolun sağına park etmiş araçlar hemde sol taraftaki park cebinden çıkan araçlar trafik için tehlike oluşturuyor bu durum yolun genişliğinin getireceği faydayı negatif yönde etkiliyor

otoparkın giriş çıkışını Sami Yangın lisesinin oradaki yolun karşısına yapıp ışık sistemi konulursa trafiğin ferahlayacağını düşünüyorum

Kullanıcı avatarı
ilker22
Tükenmez Kalem

Mesaj gönderen ilker22 » 11 Tem 2018 11:12

Kayserinin kanayan yarası bu balıkçılar ın arkası.
Bugün haberlerde Balıkçılar esnafının Sivas Caddesine yapılan bariyer uygulamasından şikayetçi olduklarını okudum.

Balıkçılar ın üst taraflarında oturan Mülk sahipleri ile anlaşılsa o balıkçılar ve 50.Yıl Dedeman ve arkasındaki Nazmi Toker okulları kentsel dönüşüme sokulup Nazmi Toker in arazisini ve 50.Yıl Dedeman ın arazisinin %25 i eklenerek 2okul birleştirilip güzel bir okul yapılsa
alan.jpg
alan.jpg (414.17 KiB) 108 kere görüntülendi
Yıkılan Balıkçılar ı biraz arkaya çekip oraya (Madrid de görmüştüm)Mercado San Miguel tarzı tüm balıkçıların bir arada olduğu havalandırması ve oturma alanlarının olduğu bir yer yapılabilir

Birde o bölgede çok boş arazi var belediye arsa sahipleri ile bir an önce görüşüp oraları bir karara bağlamalı.Bana kalırsa kendi araziside olsa belediyenin 4 5 kat dan fazla izin vermemeli.Ama ne yaparsa yapsın belediye bu bölgeye çok katlı kapalı otopark şart.

Düşünün Sivas Caddesine girmişsiniz Balıkçılar ın orda yol ayrımı kapalı otopark a iniyor üstünde restoranların bahçesi arkasında San Miguel gibi cam dan Balıkçılar çarşısı
Mercado-de-San-Miguel.jpg
Mercado-de-San-Miguel.jpg (301.03 KiB) 108 kere görüntülendi
San Miguel
inside-mercado-miguel2.jpg
inside-mercado-miguel2.jpg (350.91 KiB) 108 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 11 Tem 2018 16:55

İlker bey sizin projelerinizi MUSTAFA ÇELİK BAŞKANA Mail olarak ilettim,İnşallah o bölge hunat bölgesinin tamamında bir kentsel yenileme yapılır...

Kullanıcı avatarı
kysrspr.1966
Tükenmez Kalem

Mesaj gönderen kysrspr.1966 » 11 Tem 2018 17:36

Bu kadar merkezi bir arazinin bu kadar yanlış kullanımı olamaz.Bölge sahibiyenin kücüğü şeklinde kentsel dönüşüm olmalı ama kesinlikle kat olmamalı burası tamamen otoparkı hazır ve geri kalan bölgeleri ticari alanlar ve tamamen ulaşıma kapalı sokaklar olmalı bölgede bulunan okullar dışarı alınmalı bu kadar merkezi bir yerde okula gerek yok.

Tamamen baştan hepsi yıkılıp yapılmalı ve Kayserimize hava ve değer katmalı yaşam alanı olmalı trafiksiz.

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 11 Tem 2018 18:00

kysrspr.1966 yazdı:
11 Tem 2018 17:36
Bu kadar merkezi bir arazinin bu kadar yanlış kullanımı olamaz.Bölge sahibiyenin kücüğü şeklinde kentsel dönüşüm olmalı ama kesinlikle kat olmamalı burası tamamen otoparkı hazır ve geri kalan bölgeleri ticari alanlar ve tamamen ulaşıma kapalı sokaklar olmalı bölgede bulunan okullar dışarı alınmalı bu kadar merkezi bir yerde okula gerek yok.

Tamamen baştan hepsi yıkılıp yapılmalı ve Kayserimize hava ve değer katmalı yaşam alanı olmalı trafiksiz.
Kayseri 1966 Hocam size katılıyorum..

KAYSERİ 2035 YENİ KENT MERKEZİ Başlığını tam da bu konular ve çözümü için açmıştık..
viewtopic.php?f=8&t=2261
Kayseri 2035 - Yeni Kent Merkezi.jpg
Kayseri 2035 - Yeni Kent Merkezi.jpg (261.57 KiB) 92 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer

Mesaj gönderen Uygar » 13 Tem 2018 10:29

ilker22 yazdı:
11 Tem 2018 11:12
Kayserinin kanayan yarası bu balıkçılar ın arkası.
Bugün haberlerde Balıkçılar esnafının Sivas Caddesine yapılan bariyer uygulamasından şikayetçi olduklarını okudum.

Balıkçılar ın üst taraflarında oturan Mülk sahipleri ile anlaşılsa o balıkçılar ve 50.Yıl Dedeman ve arkasındaki Nazmi Toker okulları kentsel dönüşüme sokulup Nazmi Toker in arazisini ve 50.Yıl Dedeman ın arazisinin %25 i eklenerek 2okul birleştirilip güzel bir okul yapılsa

alan.jpg

Yıkılan Balıkçılar ı biraz arkaya çekip oraya (Madrid de görmüştüm)Mercado San Miguel tarzı tüm balıkçıların bir arada olduğu havalandırması ve oturma alanlarının olduğu bir yer yapılabilir

Birde o bölgede çok boş arazi var belediye arsa sahipleri ile bir an önce görüşüp oraları bir karara bağlamalı.Bana kalırsa kendi araziside olsa belediyenin 4 5 kat dan fazla izin vermemeli.Ama ne yaparsa yapsın belediye bu bölgeye çok katlı kapalı otopark şart.

Düşünün Sivas Caddesine girmişsiniz Balıkçılar ın orda yol ayrımı kapalı otopark a iniyor üstünde restoranların bahçesi arkasında San Miguel gibi cam dan Balıkçılar çarşısı

Mercado-de-San-Miguel.jpg
San Miguel

inside-mercado-miguel2.jpg
Benzer düşüncelere sahibim. Buralarda bir sıkıntı var nedir anlamadım.