Hava İkmal Şehir Parkı Projesi - Kayseri Millet Bahçesi

Kullanıcı avatarı
mhk
Tükenmez Kalem

Re: Hava İkmal Şehir Parkı Projesi - Kayseri Millet Bahçesi

Mesaj gönderen mhk » 31 Tem 2018 01:33

Bu dönem belediyenin projesiydi havaikmal parkı.8 ay kaldı seçime ve hala kazma vurulmadı.bunun gibi bir sürü örnek var.

Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer

Mesaj gönderen Uygar » 31 Tem 2018 16:39

Başlasınlar artık, şöyle güzel de bir merkez cami ve külliyesi gerekli. Hunat caminin yerine geçebilecek bir yer olmalı. Bol otopark ve cenaze namazı bölümleri gerekli.

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 31 Tem 2018 16:43

cenaze camii ve otopark alanları

cami külliye tarzı olur muhtemelen,farklı ihtiyaçlara yönelik kütüphane ,sosyal donatı alanlar-merkezler v.b ...

rekreasyon alanları,su temalı alanlar..

yeme içme birimleri

mimarsinan parkı (Miniatürk gibi) burada mimar sinanın ülkemizde ve dünyada yaptığı eserlerin maketleri olacak..

havacılık lisesi...

havacılık ile ilgili bir park merkezde olacak müze tarzı...

Kullanıcı avatarı
ilker22
Tükenmez Kalem

Mesaj gönderen ilker22 » 02 Ağu 2018 16:45

yahu arkadaşlar yanlış anlamayında kocaman cami yapınca ne olacak ? birde cenaze camii demişsiniz

bir taraf parkta oturup eğlenecek diğer taraf cenaze namazı kılacak

bana böyle heryere büyük cami isteği gereksiz geliyor cami yapılmasına karşı olduğumdan değil ama cumalar dışında boş duracak bir yapı yerine diğer yapılar daha mantıklı

camii gene yapılsın ama çok büyük külliye tarzı olmasın haftasonu kapasiteyi kaldıracak şekilde olmalı

ha birde büyük güzel bir konser alanı anfitiyatro

ama en önemlisi bol bol ağaç ve yeşil alan

Kullanıcı avatarı
mhk
Tükenmez Kalem

Mesaj gönderen mhk » 02 Ağu 2018 17:46

ilker22 kesinlikle katılıyorum sana.Hem cenaze namazı caminin içerisinde değil bahçesinde kılınıyor devasa bir camiye bencede gerek yok.Bol ağaçlı bir park olmalı ve belediye buraya yetişmiş ağaç dikmeli bence.konser alanı olursa harika olur.istanbulda rumeliaçık hava konserleri tarzında kayseridede yaz konserleri olmalı bu parkta

Kullanıcı avatarı
kysrspr.1966
Tükenmez Kalem

Mesaj gönderen kysrspr.1966 » 02 Ağu 2018 23:55

Bu proje yapılır yapılmaz bilmem ama bu şekilde iş yapılmaz söz verildi bir sonraki seçime gelindi hala kazma vurulmadı çok net terbiyesizlik yetişmeyecekse bu döneme söz vermeyeceksin karakterli olacaksınız 2015 de banliyö açılacak dediler kale dediler sürekli her şey erteleniyor çok rahatsız oluyorum bundan.Bazıları sırf günlük heyecan için oy verebilir ama bende sırf kızdığım için mevcut partiye oy vermeyeceğim yazık yani.Bende başkan adayı olur 30 yılda yapacaklarımı bu 5 yılda yapacak gibi lanse ederim ama bu iş adam olana yakışmaz.Hızlı tren ve saydığım projeler resmen kandırılıyoruz yazık gerçekten.

Kullanıcı avatarı
mhk
Tükenmez Kalem

Mesaj gönderen mhk » 10 Ağu 2018 18:35

Bu dönem vaad edilen birçok proje gerçekleştirilmedi.Şehrin her yeri 10-15 katlı binalarla katledilmiş 2 gün duramıyorum şehirde acayip boğucu bir yer kendimi direkt ilçeye atıyorum.Sadece Kayseri için değil ülke içinde ekonomi çoşacak deniyordu başkanlık sistemimde çoştu ama çoşan tl değil dolar,Gün içinde 6,75 i gördü.

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 11 Ağu 2018 15:53

Mhk Üstad...

yatay ve yeşil mimari ile ilgili sizinle hem fikiriz..

Kayseri kamudan hakettiğini alamıyor ( 2017 verilenerine göre 81 il içerisinde nüfusa göre 78. sırada kamudan yatırım almada kayseri) ..

Kayserinin kamudan hakettiğini alması için, şehirde özellikle seçilmiş,atanmış kişilerin, stk ların bir arada olması lazım , bu olursa o şehir gelişir büyür , örn Konya ....
Biz ANADOLU SANAYİ ve ÜRETİM HAVZASI PROJESİNİ SUNDUK , ÜLKEMİZİN EŞİT OLARAK GELİŞİMİ,BÜYÜMESİ İÇİN..

Detaylar ;http://www.projemturk.org/viewtopic.php ... &start=250

Kullanıcı avatarı
mhk
Tükenmez Kalem

Mesaj gönderen mhk » 11 Ağu 2018 23:00

Kamudan hakettiği yatırımı alamamasının nedeni siyasetçilerin yetersizliği ve hala aynı kişileri milletvekili seçmesi bu şehrin.aynı şey belediye içinde geçerli bu dönem vaad edilen projeler gerçekleşmedi ama halkın sorgulayacağını sanmıyorum.sanayi ile tarım ile üreterek kalkınır bir ülke.arazilerimiz köylerimiz bomboş samanı bile ithal ediyoruz.kayseri sanayi şehri diye övünüyoruz ürettiğimiz teknoloji Yok malesef.Atatürkün çok sevdiği bir sözü vardır ‘Her fabrika bir kaledir.’Yeni kurulmuş devlet kayseride o dönemde uçak üretip satıyordu.şu an cumhuriyetin dev kazanımları Tüpraş,Petkim,tekel,SEKA gibi birçok fabrika ve limanı sattık ve yerlerine bir tane fabrika açmadık.geldiğimiz durum gözler önünde şu an.bu ülke tekrar sanayi ve tarımla kalkınmalı

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 11 Ağu 2018 23:50

İnşallah Mhk Üstad..

siyasetçi arkadaşlar vekiller konusunda haklısıznız aşırı pasifler şehir kaybediyor...

ilçeler de tarımsal üretim tarım gıda hayvancılık alanında teşvikler ve hamleler yapılmalı....

konyada çumra ve ereğli belediyeleri tarımsal üretim-gıda-hayvancılık alanında örenk üretim ve yatırımların olduğu ilçeler örnek alınmalı..

ülkemizde teknolojik sanayi ve sanayi alanları üretimler...

ANADOLU SANAYİ VE ÜRETİM HAVZASINA KAYDIRILMALI..

KAYSERİ AKSARAY KONYA MERSİN ve civarında bulunan 15-20 ilde bu illerde üretim yapan fabrikalara tedarik sağlayan üretim yapan iller olmalı...bu başarılırsa Ülkemiz eşit,büyür gelişir,gelişme büyüme genele yayılır topyekün olur...