Kayseri Şehir Hastanesi

faruk gorez

Kayseri Şehir Hastanesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 25 Ara 2014 11:18

Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık sektöründe bölgesel hizmet verecek bir eğitim araştırma hastanesi kurulması planlanmıştır. Bu amaçla ilimiz Kocasinan İlçesi Şeker Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde Tarım İl Müdürlüğüne ait 500.000 m2 mera vasıflı arsa ıslah edilerek, Kampus Hastanesi yapılmak üzere satın alınmıştır. Mülkiyeti Sağlık Bakanlığı (Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü) adına tahsisi sağlanmıştır. Ayrıca Şeker Fabrikası tarafından hastane yapılmak üzere 251.605,83 m2 arsa ile mevcut arsanın karşısında TOKİ adına kayıtlı 45 ada, 3 pafta, 24 parselde kayıtlı 192.000 m2 arsanın takası yapılmış ve bu konudaki imar planı değişikliği son aşamaya gelmiştir. Belediyeye ait 59.000 m2 arsa ile toplam arsa 732.000 m2 olmuş, burada hastane için gerekli arsa bütünlüğü sağlanmıştır.

2008 yılı içerisinde zemin etüdü yapılarak 2009 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından yeterlilik ihalesi yapılan Kayseri Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi için 7 firmaya yeterlilik verilmiş, ihale Türk-İtalyan ortak girişim grubu olan YDA İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. & INSO Sistemi Per. Le.Infrastrutture Sociali SPA iş ortaklığında kalmıştır.
Kamu-Özel ortaklığı ile yapılacak Kayseri Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinin (Entegre Sağlık Kampüsü) kontrol ve takip işlemleri Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı tarafından takip edilmekte olup Hastane 792 milyon TL yatırım bedelli ve 732.000 m² arsa üzerinde kurulacaktır. Kayseri Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi 900 yataklı Genel Hastane, 258 yataklı Kadın Doğum Hastanesi, 126 yataklı Psikiyatrı Hastanesi, 200 yataklı Rehabilitasyon Hastanesi,100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adlı Psikiyatrı Hastanesinden oluşan toplam 1584 yataklı olarak hizmet verecektir. Sağlık Kampusunun 6 ana Hastane binası haricinde sosyal tesisleri, alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Ayrıca 38 ameliyathane ile günlük 2.500 kişi kapasiteli acil servis, 144 yoğun bakım yatağı ile görüntüleme merkezleri, laboratuarlar ve iki adet helikopter pisti yer alacaktır. Hastanenin oturum alan 180.000 m², kapalı alanı ise 460.000 m2 dir. Yapılacak hastanenin kapalı otoparkı sayısı toplam 3.000 araçlıktır. Bunun % 5 lik kısmı (150 araç) engelli otoparkı olarak yapılacaktır.

Müteahhit Firma hastanenin temel kazılarına 2012 yılı içerisinde başlamış, zemin sertleşmesi ve beton santralleri ile şantiye binaları yapılmış olup, ayrıca hastane alanı içerisindeki 6 bloğun jet grout (zemin iyileştirilmesi) tamamlanmıştır. Revize olan kesin projeler, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve uygulama projelerinin onayı beklenilmektedir. Merkez Hastane ve Rehabilitasyon Hastane inşaatının alt yapı çalışmaları tamamlanmış, (kazı, drenaj, grobetonu, koruma betonu ve izolasyon işleri) Hastanenin inşaatına 2014 yılında başlanmış ve inşaatı devam etmektedir.
kaynak kayseri valiliği

faruk gorez

Re: Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Şehir Hastanesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 25 Ara 2014 11:20

Vali Orhan Düzgün, Şehir Hastanesi bünyesindeki Kalp, Çocuk ve Kadın Doğum, Psikiyatri, Rehabilitasyon ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri ile Genel Hastane olmak üzere 6 farklı hastane inşaatının hızla yükseldiğini belirtti.

Vali Düzgün, Şehir Hastanesi’nin inşaatı ile ilgili olarak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan’dan brifing aldı.

Kayseri başta olmak üzere çevre kentler açısından büyük önem taşıyan Şehir Hastanesi’nin inşaatının hızla yükselmesinin memnuniyetini yaşadıklarını kaydeden Vali Düzgün, temel seviyesinde yaşanan teknik sorunların tamamen giderilmesinin ardından inşaat çalışmalarının süratli bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Şehir Hastanesi kampusunda 6 farklı hastane inşaatı bulunduğunu anlatan ve her bir hastane inşaatının eş zamanlı hızla yükseldiğini dile getiren Vali Düzgün, şu bilgileri verdi:

“Kayseri Şehir Hastanesi, 751 bin metrekare arsa üzerinde inşa edilecektir. Genel Hastane, Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi, Psikiyatri Hastanesi, Rehabilitasyon Hastanesi, Kalp Hastanesi ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi’nden oluşan kampüste toplam 1583 yatak kapasitesi bulunacaktır. Ayrıca, Şehir Hastanesi’nde hizmet vermek üzere 38 ameliyathane, günlük 2 bin 500 kişi kapasiteli acil servis, 144 yoğun bakım yatağı ve görüntüleme merkezleri, laboratuarlar ile 2 adet helikopter pisti yer alacaktır. Rehabilitasyon Hastanesinin, bodrum ve zemin katı tamamlandı,
1.Kat perde ve kolon imalatına devam ediliyor. Kalp ve Damar Hastanesinin temeli tamamlandı, bodrum kat kolon ve perde imalatına devam ediliyor. Genel Hastanenin temel donatı imalatı bitirilirken merkez bina ile diğer hastanelerin altyapıya ilişkin topraklama, izalasyon gibi tüm temel işlemler bitirilerek beton imalatlarına devam ediliyor.”

Vali Düzgün, 792 milyon TL yatırım bedelli Şehir Hastanesi inşaatının 2016 yılı sonuna doğru tamamlanarak hizmet vermeye başlamasının planlandığını sözlerine ekledi.
http://www.kayseri.gov.tr/default_B0.aspx?id=2330

faruk gorez

Re: Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Şehir Hastanesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 25 Ara 2014 12:01

şehir hastanesi inşaatını en son 6 gün önce gördüm hızlı bir çalışma var 2016 yılında 4. çeyreğe yetişir büyük bir ihtimalle açılışı...

faruk gorez

Re: Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Şehir Hastanesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 03 Oca 2015 15:51

Kayseri'de Vekillerden Bölge Hastanesi İnşaatında İnceleme

Türkiye'nin ilk Bölge Hastanesi inşaatını yerinde gezerek bilgi aldı.

Ak Parti Kayseri milletvekilleri Yaşar Karayel ve İsmail Tamer, hastane inşaatı hakkında mühendislerden bilgi aldıktan sonra incelemelerde bulundu. Hastanenin yapımının, Türk Tabipler Birliği'nin hastane inşaatı ihalelerini Danıştay'a taşımasından dolayı 2 yıl geciktiğini belirten Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, proje sonunda bin 583 yatak kapasitesiyle hizmete gireceğini söyledi. Türkiye genelindeki şehir hastaneleri projelerinin sonunda, toplamda 52 bin yatak sayısına yükseleceğini ifade eden Tamer, şöyle konuştu: '30 metrekarelik odaların içerisinde, banyosu, tuvaleti, aynı zamanda odada refakatçi yatağıyla beraber, geniş bir mekanda hastaların, daha konforlu bir şekilde yatmaları sağlanacak. 2002 yılına kadar Türkiye'de, hastanelerimizde ancak 6 bin civarında böyle nitelikli yatak vardı. Biz hükümet olarak bunu, artık her hastaneyi bu hale getirmeyi planlıyoruz. 2023'e kadar da, bunu bitirmeyi düşünüyoruz. Dolayısıyla şimdi, Ankara ve İstanbul'a ikişer tane olmak üzere, 35 tane hastanenin projesi yapıldı. 18 tanesinin ihalesi yapıldı ve 17'sininki başladı. Bunlar bittiğinde, nitelikli yatağa dönüşecek yatak sayımız 52 bine yükselmiş olacak. Şu anda, Türkiye'de yaklaşık 120 bin yatak var. Bölge Hastanesi'nin ilk yapılan yer de Kayseri. Kayseri, maalesef Türk Tabipler Birliği'nin, şehir hastanelerinin bu ihalelerinde, Danıştay'a gitmesinden dolayı 2 yıl gibi bir zamanımız kayboldu. Aslında burada problem yoktu ama genel anlamda, Sağlık Bakanlığı müsaade etmediği için. Zemini de göz önüne alarak, ileride deprem, doğal afetlere karşı, bu hastanemizi burada bitirmiş olacağız. Hayırlısıyla başladı ve 2016'nın sonuna bitirmeyi planlıyoruz. Proje sonunda, burası bin 583 yatak kapasiteyle hizmete girmiş olacak.ö

Ak Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel ise, özelikle Erciyes Master Planı'nın hayata geçmesiyle birlikte, şehir hastanesi projesinin de Kayseri'nin geleceği için büyük kazanç olduğunu dile getirdi. İnşaatın bitmesinin ardından, 5 şehirle birlikte İç Anadolu'nun merkezinin Kayseri olacağına vurgu yapan Karayel, "Kayseri, bundan sonraki dönemde, özellikle sağlık hizmetlerinde ve sağlık turizminde, çok büyük payını alacaktır. Özellikle, Erciyes Master Planı ve diğer projelerimizin hayata geçmesiyle birlikte, bu projede Kayseri'nin geleceğine ve bundan sonraki hizmet sektörlerinden alacağı paya bağlı olarak, bu büyük hastanenin yapılmış olması, Türkiye için çok büyük bir kazanımdır" diye konuştu.

Kayseri'nin, bu hastane bittikten sonra, etrafında bulunan 5 şehirle birlikte, İç Anadolu'nun sağlık merkezi olacağını ifade eden Karayel, "Bu, sadece Kayseri'de yaşayan 1 milyon 300 bin insana değil, çevremizde yaşayan 2,5 milyon insana da hizmet verecek. Bu hizmetler, Kayseri'yi daha da büyütüp, geliştirecek. Belki nüfus artışlarına da sebep olacak ama olsun. Kayseri böyle büyüyüp, gelişecek. Bundan dolayı, projenin başından beri emeği geçen başta, sayın Cumhurbaşkanına ve tüm Türk mühendislere ve yapımcı şirketlerimize teşekkür ediyoruz. Memleketimize, milletimize hayırlı olsunö ifadelerini kullandı.

İnşaatlarla ilgili mühendislerden bilgi alan milletvekilleri, daha sonra inşaat alanını gezerek incelemelerde bulundu.

http://www.haberler.com/kayseri-de-veki ... 72-haberi/

Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer
Mesajlar: 924
Kayıt: 20 Ara 2014 21:42

Re: Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Şehir Hastanesi

Mesaj gönderen Uygar » 03 Oca 2015 19:17

Şehir hastanesi inşaatı, 2014 yaz mevsimi uydu görüntüsü.
Dosya ekleri
sehir.jpg
sehir.jpg (138.44 KiB) 4038 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer
Mesajlar: 924
Kayıt: 20 Ara 2014 21:42

Re: Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Şehir Hastanesi

Mesaj gönderen Uygar » 03 Oca 2015 19:18

Uydu görüntüsünde görülen, hastane inşaatının alt kısmından geçen kanal üzerinde ortayol projesi dahilinde yeni bir ana arter yol açılacaktır. Bu yolun tamamlanması ile tuna caddesi devamında şehir hastanesine ulaşılabilecek.

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1678
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Şehir Hastanesi

Mesaj gönderen erdemka38 » 05 Oca 2015 20:53

Aynı bölgede NNY,Mobilyakent,Terminal,Ommer Hotel'in de bulunduğunu düşünürsek geleceği çok parlak bir bölge diyebiliriz..

faruk gorez

Re: Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Şehir Hastanesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 06 Oca 2015 12:39

B6awV7UCQAEEf83.jpg
bh
B6awV7UCQAEEf83.jpg (33.16 KiB) 4033 kere görüntülendi
yaşar karayel beyden alıntıdır

faruk gorez

Re: Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Şehir Hastanesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Oca 2015 20:23

1583 Yataklı Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi

http://www.kayseri.gov.tr/default_B0.aspx?content=1151
Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık sektöründe bölgesel hizmet verecek bir eğitim araştırma hastanesi kurulması planlanmıştır. Bu amaçla ilimiz Kocasinan İlçesi Şeker Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde Tarım İl Müdürlüğüne ait 500.000 m2 mera vasıflı arsa ıslah edilerek, Kampus Hastanesi yapılmak üzere satın alınmıştır. Mülkiyeti Sağlık Bakanlığı (Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü) adına tahsisi sağlanmıştır. Ayrıca Şeker Fabrikası tarafından hastane yapılmak üzere 251.605,83 m2 arsa ile mevcut arsanın karşısında TOKİ adına kayıtlı 45 ada, 3 pafta, 24 parselde kayıtlı 192.000 m2 arsanın takası yapılmış ve bu konudaki imar planı değişikliği son aşamaya gelmiştir. Belediyeye ait 59.000 m2 arsa ile toplam arsa 732.000 m2 olmuş, burada hastane için gerekli arsa bütünlüğü sağlanmıştır.
2008 yılı içerisinde zemin etüdü yapılarak 2009 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından yeterlilik ihalesi yapılan Kayseri Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi için 7 firmaya yeterlilik verilmiş, ihale Türk-İtalyan ortak girişim grubu olan YDA İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. & INSO Sistemi Per. Le.Infrastrutture Sociali SPA iş ortaklığında kalmıştır.
Kamu-Özel ortaklığı ile yapılacak Kayseri Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinin (Entegre Sağlık Kampüsü) kontrol ve takip işlemleri Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı tarafından takip edilmekte olup Hastane 792 milyon TL yatırım bedelli ve 732.000 m² arsa üzerinde kurulacaktır. Kayseri Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi 900 yataklı Genel Hastane, 258 yataklı Kadın Doğum Hastanesi, 126 yataklı Psikiyatrı Hastanesi, 200 yataklı Rehabilitasyon Hastanesi,100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adlı Psikiyatrı Hastanesinden oluşan toplam 1584 yataklı olarak hizmet verecektir. Sağlık Kampusunun 6 ana Hastane binası haricinde sosyal tesisleri, alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Ayrıca 38 ameliyathane ile günlük 2.500 kişi kapasiteli acil servis, 144 yoğun bakım yatağı ile görüntüleme merkezleri, laboratuarlar ve iki adet helikopter pisti yer alacaktır. Hastanenin oturum alan 180.000 m², kapalı alanı ise 460.000 m2 dir. Yapılacak hastanenin kapalı otoparkı sayısı toplam 3.000 araçlıktır. Bunun % 5 lik kısmı (150 araç) engelli otoparkı olarak yapılacaktır.
Müteahhit Firma hastanenin temel kazılarına 2012 yılı içerisinde başlamış, zemin sertleşmesi ve beton santralleri ile şantiye binaları yapılmış olup, ayrıca hastane alanı içerisindeki 6 bloğun jet grout (zemin iyileştirilmesi) tamamlanmıştır. Revize olan kesin projeler, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve uygulama projelerinin onayı beklenilmektedir. Merkez Hastane ve Rehabilitasyon Hastane inşaatının alt yapı çalışmaları tamamlanmış, (kazı, drenaj, grobetonu, koruma betonu ve izolasyon işleri) Hastanenin inşaatına 2014 yılında başlanmış ve inşaatı devam etmektedir.
VALİ ORHAN DÜZGÜN bey den bilgiler

faruk gorez

Re: Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Şehir Hastanesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 10 Oca 2015 21:46

Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü
Kayseri’de yapına başlanacak olan 1587 yatak kapasitesine, yaklaşık 385.000m2 kapalı alana ve 800.000m2 açık alana sahip olan Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü’nun temeli 10 Eylül 2011 tarihinde YDA İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. ve İtalyan INSO Sistemi Per Le InfrastruttureSociali S.P.A iş ortaklığı olan ATM Sağlık Kayseri tarafından atıldı.
Yüksek teknoloji kullanılarak inşa edilecek olan ve hizmet verecek olan Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü aynı zamanda çevreye duyarlı, modern ve çağdaş yapısı ile dikkat çekmektedir. Yaklaşık 650.000.000 Dolar yatırım yapılacak olan sağlık kampüsünün inşaatı özel sektörün finansmanı ile tamamlanacak.
Kağıtsız ve filmsiz ortamda hizmet verecek Kayseri Entegre Sağlık Kampüsünde, hastalar ellerinde hasta takip dosyaları ile sıra beklemeyecek; doktorlar hastaları kendilerine muayene olmadan önce hastaların geçmiş muayene bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgilere elektronik arşiv sayesinde sahip olabilecekler; tüm test, muayene sonuçları, röntgenler, hastalara dijital olarak verilebilecek.
Geniş yeşil alanları ile dikkat çekecek projede aynı zamanda hasta ve ziyaretçiler otopark sıkıntısı yaşamayacaklar ve araçlarını yapılacak kapalı otoparklara güvenli bir şekilde park edebilecekler. Sağlık Kampüsü, kendi enerjisini kendisi yaratacak, çevreye duyarlılığı ve enerji verimliliği ile ön plana çıkacak.
Hastaların ve ziyaretçilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ticari alanlar da kampüs içerisine hayata geçirilecek.

Kamu Özel Ortaklığı Modeli

Sağlık Bakanlığı vatandaşlara daha iyi hizmet vermek ve dünya standartlarını yakalayabilmek için, İngiltere, İspanya, İtalya, Avustralya ve Kanada gibi ülkelerde kamunun yatırım ihtiyacının karşılanması amacıyla bir finansman modeli olarak uygulanan, Türkiye’de ise ilk defa denenen bir model olan ‘Kamu Özel Ortaklığı’ (PublicPrivatePartnership – PPP) modelini hayata geçirdi. Bu modele göre gerçekleştirilen ilk proje olan Kayseri Entegre Sağlık Kampusu Projesinin ihalesi YDA İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. ve INSO Sistemi Per Le InfrastruttureSociali S.P.A iş ortaklığı tarafından kazanıldı ve 10 Ağustos 2011 yılında Sağlık Bakanlığı ile sözleşme imzalandı.

Tıbbi Hizmetler Dışında Kalan Alan ve Hizmetlerin İşletmesini Özel Sektör Gerçekleştirecek

Özel Sektör ve Kamu’nun ortak olarak hayata geçireceği ilk projede, Kayseri Entegre Sağlık Kampusu’nun yatırımı YDA İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. ve INSO Sistemi Per Le InfrastruttureSociali S.P.A iş ortaklığı tarafından gerçekleştirilecek. Aynı zamanda 25 yıl boyunca destek hizmetleri ve tıbbi destek hizmetleri özel sektör tarafından sağlanacak. Bu kapsamda; Bina Arazi Hizmetleri, Olağanüstü Bakım Onarım Hizmeti, Ortak Hizmetler Yönetimi, Yer ve Bahçe Bakım Hizmeti, Mefruşat Hizmeti, Otopark Hizmetleri, İlaçlama Hizmetleri, Malzeme Yönetim Hizmeti, Temizlik/Oda Temizlik Hizmeti, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi, Diğer Tıbbi Destek Hizmetleri, Çamaşır ve Çamaşırhane Hizmetleri, Yemek Hizmetleri, Laboratuar Hizmetleri, Görüntüleme Hizmetleri, Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Hizmetleri, Rehabilitasyon Hizmeti, Atık Yönetimi Hizmetleri özel sektör tarafından verilecek; Tıbbi hizmetler ise Sağlık Bakanlığı tarafından mevcut devlet hastanelerinde olduğu gibi verilmeye devam edecek. Başka bir deyişle, proje tamamlandığında vatandaşlar devlet hastanelerinde uluslararası standartlarda özel hastane hizmeti alacaklar.

Sağlık Kampüsü Birçok İlki Barındıracak

Kardiyoloji, Nöroloji, Dâhiliye, KVC, Nevroloji, Endokrinoloji ve Metabolizma, Dermatoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, KBB, Plastik Cerrahi, Çocuk Cerrahisi, Göz, Ortopedi, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Beyin Cerrahisi, Üroloji, Gastroloji, Hematoloji, Onkoloji, Göğüs Hastalıkları, Psikiyatri Servislerini içeren 1283 yataklı Ana Hastane, 200 yataklı Rehabilitasyon Hastanesi ve 100 yataklı Yüksel Güvenlikli Adli Psikiyatri hastanesine sahip Sağlık Kampüsünde, hastaların ve personelin rahat etmesi için en ufak detaylar dahi planlanmaktadır. Tek kişilik, tuvaletli ve duşlu lüks odalarda tedavi olacak hastaların refakatçileri için ise ayrı bölümler bulunacaktır. Doktor odaları ise muayenehanelerin içinde yer alacak, böylelikle hastaların doktorları bekleme süreleri de azaltılmış olacak. Tesislerde heliport alanları yer alacak ve helikopterle getirilen hastalar doğrudan ameliyathaneye veya yoğun bakım odalarına alınabilecek. Tasarlanan proje tamamlandığında vatandaşlar devlet hastanelerinde uluslararası standartlarda özel hastane hizmeti alacaklar.
YDA

Cevapla