Gayrimenkul Sektörü ( Danışmanlık,Değerleme,Finans,Şehircilik)

Özel projeler,karma projeler,inşaat-emlak güncellemeleri..
Cevapla
faruk gorez

Gayrimenkul Sektörü ( Danışmanlık,Değerleme,Finans,Şehircilik)

Mesaj gönderen faruk gorez » 24 Tem 2017 13:23

Emlakçılıkta lisans dönemi başladı!

Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi adında lisans eğitimi veren ilk bölümü açıldı.
ODQ5MDc3Nj-emlakcilikta-lisans-donemi-basladi.jpg
ODQ5MDc3Nj-emlakcilikta-lisans-donemi-basladi.jpg (33.93 KiB) 494 kere görüntülendi
Emlakçılıkta lisans dönemi başladı!


Türkiye’de bugüne kadar sadece 15’e yakın üniversitede iki yıllık önlisans eğitim programının olduğunu hatırlatan TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun bu üniversitelerde Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümüyle uzun dönem ek kontenjanla öğrenci aldığını söyledi.


Emlağın Her Alanına Vakıf Nesiller Yetişecek

TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun gerçek emlak uzmanı yetiştirmek üzere 4 yıllık lisans eğitimi veren Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi’nin bu alanda tek bölüm olduğunu belirtiyor. Hakan Erilkun şöyle devam ediyor: “Bugüne kadar ilk olarak İstanbul Üniversitesi’nde başlayan Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümleri 2 yıllık ön lisans programlarıdır. Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ise değerlemeden pazarlamaya, kentsel dönüşümden para ve sermaye piyasalarına kadar emlağın her alanına vakıf, çağın tüm gereksinimini karşılayacak kapasitede ve 4 yıllık lisans eğitimi veren tek bölüm. Bu bölümün Ankara Üniversitesi Uygulamalı Fen Bilimleri Fakültesi’nde açılmış olması da büyük bir avantaj.”


http://emlakkulisi.com/emlakcilikta-lis ... adi/539778

faruk gorez

Re: Gayrimenkul Sektörü ( Danışmanlık,Ekspertiz,Finans,Şehircilik)

Mesaj gönderen faruk gorez » 24 Tem 2017 13:28

gayrimenkul değerleme uzmanları içinde yenilikler de yakın dönem de gelecek gibi , her hangi bir 4 yıllık yüksekokul diploması olan ve spk sınavında başarılı olup gayrimenkul değerleme lisansı alan arkadaşlar dışında iler ki dönem de sektöre dahil olacak arkadaşların ''Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ise değerlemeden pazarlamaya, kentsel dönüşümden para ve sermaye piyasalarına kadar emlağın her alanında eğiitm alınacak'

alanı ile ilgili 4 yıllık eğiitm ve diploma alan arkadaşlar yine spk nın hazırldağı gayrimenkul ile ilgili sınavlara girip başarılı olanların sektörde devam etmesi muhtemel görünüyor,hayırlısı olsun..

faruk gorez

Re: Gayrimenkul Sektörü ( Danışmanlık,Değerleme,Finans,Şehircilik)

Mesaj gönderen faruk gorez » 18 Ağu 2017 18:01

AÜ Gayrimenkul Geliştirme Programı başvuruları başladı! Uluslararası akreditasyona sahip tek akademik birim olan Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı ile GYODER işbirliğine gitti.
Mjc1NTk1Nj-au-gayrimenkul-gelistirme-programi-basvurulari-basladi.jpg
Mjc1NTk1Nj-au-gayrimenkul-gelistirme-programi-basvurulari-basladi.jpg (27.23 KiB) 459 kere görüntülendi
Gayrimenkul sektörüne uluslararası akredite olmuş bir programdan mezun olma olanağı sunan Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Programı’na başvurular 14 Ağustos’ta başladı. Program kapsamında dersler teorik bilgi birikimi ile uygulama deneyimini birleştiren nitelikli akademisyenler tarafından verilmektedir. Gayrimenkul sektöründe kariyerlerini geliştirmek isteyen herkese doğru eğitimi vermeyi hedefleyen programın sunduğu en büyük fırsat ise dünyada gayrimenkul ve inşaat alanında tepe meslek örgütü olan RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors - Lisanslı Değerleme Uzmanları Kraliyet Kurumu) tarafından akredite edilmiş olmasıdır. Ayrıca program, Uluslararası Değerleme Standartları Konseyi (International Valuation Standards Council – IVSC)’ne üyeliğini de gerçekleştirmiştir. GYODER üyelerinin yüzde 25 indirimli olarak faydalanabileceği “Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi” programına kayıt olma fırsatını kaçırmayın!
Son başvuru tarihi - 21 Ağustos 2017

Kaynak : Emlakkulisi.com

Cevapla