Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı

faruk gorez

Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı

Mesaj gönderen faruk gorez » 15 Nis 2016 09:08

YENİ AÇILACAK YOL İL ÖZEL İDARE ÖNÜ 50 METRELİK BULVAR- TAVLUSUN CADDESİNE BAĞLANACAK BURASI..
TRAFİĞİ RAHATLATACAK BİR PROJE..

PROJEMTURK HABER
2je23hy.jpg
2je23hy.jpg (795.91 KiB) 2200 kere görüntülendi
2je23hya.jpg
2je23hya.jpg (196.25 KiB) 2200 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Gültepe Bulvarı

Mesaj gönderen faruk gorez » 18 Haz 2016 01:07

Gültepe Bulvarında saha çalışmaları 21 haziran salı günü başlayacakmış hayırlı olsun...

faruk gorez

Re: Gültepe Bulvarı

Mesaj gönderen faruk gorez » 18 Haz 2016 01:49

Adsız.png
Adsız.png (569.17 KiB) 2200 kere görüntülendihttp://netcad.melikgazi.bel.tr/webgissd ... =MELIKGAZI
Adsız.png
Adsız.png (477.28 KiB) 2194 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer
Mesajlar: 924
Kayıt: 20 Ara 2014 21:42

Re: Gültepe Bulvarı

Mesaj gönderen Uygar » 18 Haz 2016 01:51

Önemli akslardan birisi olacak.

Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer
Mesajlar: 924
Kayıt: 20 Ara 2014 21:42

Re: Gültepe Bulvarı

Mesaj gönderen Uygar » 22 Haz 2016 02:13

Gültepe bulvarında çalışmalar Furkan Doğan yurdu kısmında başlamış. Cezaevi kısmında ise yerlere işaretlemeler yapılmış.

faruk gorez

Re: Gültepe Bulvarı

Mesaj gönderen faruk gorez » 22 Haz 2016 09:13

Güzel haber Uygar bey , tşkkr ederiz..hayırlı olsun

faruk gorez

Re: Gültepe Bulvarı

Mesaj gönderen faruk gorez » 22 Haz 2016 13:33

Tıkanan Yollar Bir Bir Açıyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şehir içi trafiğini rahatlatan uygulamalarını sürdürüyor. Trafik yoğunluğunun yaşandığı yol ve kavşaklarda yapılan düzenlemelerle tıkanan yollar açılıyor. Başkan Çelik, bu yollardan birisi olan Sivas Caddesi Fuzuli Kavşağı ile Tuna Kavşağı arasındaki çalışmaları yerinde inceledi ve iki şeritten üç şeride çıkarılan yoldaki trafik akış hızının en az yüzde 30 artacağını kaydetti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sivas Caddesi'nin Fuzuli Kavşağı ile Tuna Kavşağı arasındaki yol genişletme çalışmalarını yerinde inceledi. Yapılan çalışmaların son durumunu yerinde gören Başkan Çelik, proje üzerinde de bazı talimatlar verdi.
"ÖNCELİĞİMİZ ULAŞIM"
Sivas Caddesi'nde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verirken göreve ilk geldiğinde dile getirdiği bir konuyu hatırlatan Başkan Mustafa Çelik, "Belediyecilikte her işi iyi yapalım; ama bir işi çok daha iyi yapalım diye düşündüğümü belirtmiştim. Yıllar geçince, 'Falanca Başkan geldi, şu sorumunuzu halletti' diyecekleri işimiz ulaşım ve toplu taşıma olacak. Bu konuda geniş kapsamlı çalışmaya başladık.
Ulaşım Master Planı'nı yapıyoruz. Master planda çıkacak verilere göre uzun vadeli yapılacak ana ulaşım koridorları belli olacak. Bu arada yeni aksları oluşturmak için çalışmalarımız var. Bekir Yıldız Bulvarı adını verdiğimiz Ortayol bunlardan biri. Önümüzdeki günlerde temelini artacağımız Gültepe Bulvarı da güçlü bir aksımız olacak.
Mustafa Şimşek Bulvarı'nı Ahi Evran Mahallesi'ne kadar uzatacağımız çalışmamız da bu yollardan biri. Bunların hepsi kalıcı işler. Aynı Rahmetli Osman Kavuncu'nun geniş bulvarları açtığı gibi, açacağımız bulvarlar da şehrin ana atardamarları olacak" dedi.
"YAZ SONUNA KADAR RAHATLAMA GÖRÜLECEK"
Açılacak yeni yolların yanı sıra trafikte tıkanıklığın yaşandığı yerlere özel düzenlemeler yaptıklarını da ifade eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, "Ufak dokunuşlarla trafiği rahatlatmamız gereken yerler var. Bunlar arasında olan Mimarsinan Köprülü Kavşağı ile Harikalar Diyarı arasındaki yol iki gidiş iki geliş şeklindeydi. Özellikle gurbetçi vatandaşlarımız ve şehir dışındaki hemşehrilerimizin gelmesiyle o yol kilitleniyordu. Yol güzergahındaki mülk sahipleriyle görüşerek yolu üç şerit gidiş, üç geliş haline getirdik. Bir anda yolun akış hızı yüzde 40'a yakın artırmış oldu. İstasyon Caddesi'nden meydana çıkışta da bir düzenleme yaptık. Gece boyunca çalışarak ertesi gün yolu trafiğe açtık ve böylece caddedeki trafiğin meydana akışı rahatlamış oldu. Fuzuli ile Tuna Caddesi arasında da iki şeritli yol vardı. Özellikle pik saatlerde bu yolun tıkanıklığını hepimiz biliyoruz. Burayı rahatlatmamız gerekiyordu. Buradaki dikine park yerlerini yataya çeviriyoruz. Kaldırımı da biraz küçülterek ilave bir şerit kazanıyoruz. Buradaki çalışmamızla trafik akış hızını en az yüzde 30 artırmış olacağız. Kısa sürede asfaltını tamamlayarak trafiğe açacağız. Bir taraftan kalıcı işler sürerken bir taraftan da emboli atıp tıkanan damarın stent takılarak açılması gibi buradaki tıkanıklığı yolu genişleterek açıyoruz. Şehrimizde bu şekilde müdahale edeceğimiz 20'ye yakın nokta var. Bazı düzenlemelerle yaz sonuna kadar trafikte çok ciddi bir iyileşme görülecek" diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Fuzuli Caddesi ile Tuna Caddesi arasında yapılan çalışmaları proje üzerinde de anlattı ve yapılan düzenlemenin özellikle akşam saatlerindeki yığılmayı önleyeceğini kaydetti.
4260aF_CF6952.JPG
4260aF_CF6952.JPG (256.62 KiB) 2140 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Gültepe Bulvarı

Mesaj gönderen faruk gorez » 14 Tem 2016 01:45

GÜLTEPE BULVARI PROJESİNİN Cumartesi günü temel atma programı yapılacak...

faruk gorez

Re: Gültepe Bulvarı

Mesaj gönderen faruk gorez » 14 Tem 2016 12:46

Kayseri Önemli Bir Bulvar Kazanacak
Kayseri Büyükşehir Belediyesi doğu-batı aksındaki trafiği büyük ölçüde rahatlatacak olan yeni bir bulvar açıyor. Gültepe Bulvarı'nın temeli 16 Temmuz Cumartesi günü törenle atılacak.
Büyükşehir Belediyesi; Sivas Caddesi, Kızılırmak Caddesi ve Mustafa Şimşek Caddesi'ne alternatif yeni bir yol açıyor. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Aşık Veysel Bulvarını birbirine bağlayacak olan Gültepe Bulvarı'nın temeli 16 Temmuz Cumartesi günü saat 11.00'de atılacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, her alanda olduğu gibi ulaşım alanında da Kayseri'yi çok daha konforlu bir kent haline getirmek için yatırımlar yapmaya devam ettiklerini söyledi. 50 metre imar genişliğine sahip olan 3X3 şerit duble yol özelliğindeki Gültepe Bulvarı'nın Büyükşehir Belediyesi'nin Ring Hattı projesi içerisinde yer aldığını dile getiren Başkan Mustafa Çelik, bu yolun hizmete sunulması ile birlikte şehrin doğu-batı aksındaki trafik akışında önemli bir rahatlama olacağını belirtti.
Gültepe Bulvarı güzergahındaki istimlak çalışmalarında sona gelindiğini ifade eden Başkan Çelik, "Aynı zamanda yol aksının Köşk Mahallesi General Adnan Doğu Kışlası dış sınırından geçmesi nedeniyle de Askeri yetkililer ile yer tahsisi için protokol yapılmış ve gerekli devir işlemleri tamamlanmıştır" dedi.
Yolun 2 bin 640 metre uzunluğunda olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Çelik, istimlak bedelleri, askeri alanda yapılacak işler, yol yapım çalışmaları ve çevre düzenlemeleri için 19 milyon TL harcama yapılmasının planlandığını sözlerine ekledi. Gültepe Bulvarı'nın Kayseri için çok önemli bir cadde olacağını vurgulayan Başkan Çelik, Kayseri halkını temel atma törenine davet etti.
Gültepe Bulvarı.jpg
Gültepe Bulvarı.jpg (189.46 KiB) 2112 kere görüntülendi
2je23hya.jpg
2je23hya.jpg (196.25 KiB) 2112 kere görüntülendi
Adsız.png
Adsız.png (477.28 KiB) 2112 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı

Mesaj gönderen faruk gorez » 21 Tem 2016 00:23

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberl ... le_312139/
Büyükşehir Belediye meclisimizin kararıyla iki ayrı caddede yaşatacağız."
Genelkurmay Başkanı Akar’ın adı, Büyükşehir Belediyesi'nin Gültepe Köşk mahallesinden başlayıp, Talas ilçesi üzerinden Kayseri- Malatya karayoluna kadar uzanacak 12 kilometrelik yeni açılan yola verilecek. Hava Kuvvetleri Komutanı'nın adı da yine yeni açılacak bir yola verilecek.
Mustafa Çelik Başkan
Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı (2).jpg
Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı (2).jpg (67.95 KiB) 2087 kere görüntülendi
Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı (3).jpg
Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı (3).jpg (36.81 KiB) 2087 kere görüntülendi
Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı.jpg
Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı.jpg (52.7 KiB) 2087 kere görüntülendi

Cevapla