Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş

Cevapla
faruk gorez

Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş

Mesaj gönderen faruk gorez » 18 Tem 2017 11:59

Ankara Fuar Alanı'nın ihalesi 8 Eylül'de!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Ankara Fuar Alanı”nın yapımı için tüm hissedarlarla anlaşmanın sağlandığını belirtti, projenin ihalesi 8 Eylül'de gerçekleştirilecek.
NjY5MzMxMT-ankara-fuar-alaninin-ihalesi-8-eylulde.jpg
NjY5MzMxMT-ankara-fuar-alaninin-ihalesi-8-eylulde.jpg (34.22 KiB) 567 kere görüntülendi
Ankara Fuar Alanı'nın ihalesi 8 Eylül'de!Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yaptığı açıklamada “Ankara Fuar Alanı”nın yapımı için tüm hissedarlarla anlaşmanın sağlandığını söyledi. Başkan Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleştirdikleri toplantı sonucunda, mevcut projede tadilat yapılmasına, yapım fiyatının düşürülmesine, 14 Ağustos’a kadar yeni projenin hazırlanmasına ve 8 Eylül’de yapım ihalesine çıkılmasına karar verdiklerini açıkladı.


Ankara Fuar Alanı'nın yapımı için Büyükşehir Belediyesi, TOBB, ATO, ASO, ATB, Akyurt Belediyesi ve ANKESOB ortaklığında kurulan “Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş”nin hissedar başkanları, Büyükşehir Belediyesi’nde bir buluşma gerçekleştirdi.


Başkan Gökçek, yapılan toplantı sonunda, Ankara'nın büyük ihtiyacı olan fuar alanının yapımı için anlaşmaya vardıklarını açıkladı.


8 EYLÜL’DE YAPIM İHALESİNE ÇIKILACAK


Gerçekleşen görüşmede, fuar alanının mevcut projesinde tadilat yapılarak, fiyatının düşürülmesine karar verildiğini belirten Başkan Gökçek, “Ortaklarla bir araya geldik ve nihayet anlaşmayı sağladık. Aldığımız karar çerçevesinde yeni projenin çizilmesi, 14 Ağustos’a kadar sürecek. Projenin tamamlandığı 14 Ağustos’ta ihale kararı verilecek. 8 Eylül'de de ihaleye çıkacağız” diye konuştu.


Başkan Gökçek, “Fuar alanının nihayete ulaşmasından dolayı çok mutluyuz. Ayrıca bu karara ulaşılmasında büyük katkı sağlayan eski TBMM Başkanımız, eski bakanımız, aynı zamanda Ankara Milletvekilimiz Cemil Çiçek’e de çok teşekkür ediyoruz” dedi.Başkan Melih Gökçek, fuar alanıyla ilgili olarak bugün, şirketin hissedarları yöneticileri, TOBB, ASO, ATB, ANKESOB başkanları ve Akyurt Belediye Başkanı ile birlikte Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ı ziyaret edeceklerini de kaydederek şu açıklamayı yaptı: “Sayın Bakanımızdan, hissedarlar başkanları olarak, Esenboğa Havaalanı'na yapılacak metronun güzergahının Fuar Alanı’ndan geçmesi için talepte bulanacağız. İnşallah buradan da müspet bir karar alınırsa, fuar alanıyla ilgili ikinci müjdeli haberi de vermiş olacağız.”


Ankara'ya dev bir fuar alanı ve kongre merkezi inşa etmek üzere kurulan “Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi A.Ş”nin hissedarlık yapısı şu şekilde;


Ankara Büyükşehir Belediyesi - % 24

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) - % 24

Ankara Ticaret Odası (ATO) - % 20

Ankara Sanayi Odası (ASO) - % 20

Ankara Ticaret Borsası (ATB) - % 5

Akyurt Belediyesi - % 5

Ankara Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği - % 2Ankara Büyükşehir Belediyesi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 7758
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 15 Kas 2017 17:56

390909.jpg
390909.jpg (60.23 KiB) 455 kere görüntülendi
https://www.dunya.com/gundem/baskentin- ... eri-390909

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 7758
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 08 Ara 2017 13:02

Ankara Ticaret Odası 'Uluslararası Fuar Alanı' için çalışmalara başladığını duyurdu. https://goo.gl/juZd2Q

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 7758
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Mar 2018 16:27

Akyurt Fuar Alanı'nın ihalesi 30 Mart'ta! http://emlakkulisi.com/akyurt-fuar-alan ... 5080Akyurt Fuar Alanı'nın ihalesi 30 Mart'ta! http://emlakkulisi.com/akyurt-fuar-alan ... i-…/565080

Cevapla