Çaldağ Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi

Cevapla
faruk gorez

Çaldağ Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez » 09 Ağu 2017 17:04

Ankara'da 3 mahallede kentsel dönüşüm kararı! Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Gümüşdere”, “Çaldağ” ve “Şirindere” Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri ile ilgili çalışmalara başladı. Kentin içindeki kaçak yapıları, ekonomik ömrünü doldurmuş binalar yenilenecek.
MzA1NDcwMD-ankarada-3-mahallede-kentsel-donusum-karari.jpg
MzA1NDcwMD-ankarada-3-mahallede-kentsel-donusum-karari.jpg (37.14 KiB) 453 kere görüntülendi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentin dokusunu bozan çarpık ve sağlıksız yapılaşmalar sonucu oluşan gecekondu ve sorunlu alanlarını ortadan kaldırmak için harekete geçti. Belediye, kentsel dönüşüm alanlarına yenilerini ekliyor.

Büyükşehir Belediyesi, “Gümüşdere”, “Çaldağ” ve “Şirindere” Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri ile ilgili çalışmaları hayata geçiriyor. 3 yeni kentsel dönüşüm projesinin uygulanacağı alanlarda prosedür çalışmalarını tamamladı.

Çaldağ Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya ilçesi sınırları içerisinde “Antenler-Vericiler” bölgesi olarak bilinen alanda, “Çaldağ Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” için inşa öncesi çalışmaları başlattı. 763 bin 330 metrekare büyüklüğündeki bir alanı kapsayan projede, Büyükşehir Belediyesi 93 tapu tahsis belgeli ve 207 adet belgesiz olmak üzere toplam 300 gecekondunun tespitini gerçekleştirdi.

Milliyet

Cevapla