Kayseri Hububat Ticaret Merkezi Çalışmaları

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Kayseri Hububat Ticaret Merkezi Çalışmaları

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 11 Eyl 2018 15:50

KAYSERİ HUBUBAT TİCARET MERKEZİ ARSASI TAMAM !
Kayseri Ticaret Borsası (KTB)'nın büyük projelerinden birisi olan Hububat Ticaret Merkezi projesinde arsa alındı.
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Ankara'da arsa ihalesi yapıldı. KTB Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Başkan Yardımcıları Mehmet İştahlı, Bekir Çizmeli, Yönetim Kurulu üyeleri Yunus Karaca ve İsa Yürdem'in katıldığı ihalede kazanan taraf Hububatçılar Ayçekirdeği ve Kabak Çekirdekçiler Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi oldu.
KTB Başkanı Recep Bağlamış, " Yapılan ihaleyi kooperatifimiz kazandı. Böylelikle Hububat Ticaret Merkezinin yapımı için en büyük adım olan arsa işi çözülmüş oldu. İnşallah bundan sonra prosedürler tamamlanarak Kayserimize yakışır bir Ticaret Merkezi yapılacak" dedi.

Kayseri Ticaret Borsası
41536599_1709652049158149_7167389424395747328_n.jpg
41536599_1709652049158149_7167389424395747328_n.jpg (108.99 KiB) 231 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Re: Kayseri Hububat Ticaret Merkezi Çalışmaları

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 11 Eyl 2018 16:02

Keresteciler sitesi yani,Oruç Resi Mah. Okul yanı ve mobilya kent iş yerlerine komşu alanda olacak sanırım hububat ticaret merkezi...

2 arsa vardı orada satışa çıkan 192 dönüm ve 20 dönüm , küsuratları ile 213 dönüm gibi olacak sanayi sitesi arsa alanı..
41537206_236274537047435_8835475200842661888_n.jpg
41537206_236274537047435_8835475200842661888_n.jpg (81.33 KiB) 223 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer

Mesaj gönderen Uygar » 12 Eyl 2018 13:26

Argıncık toptancılar sitesine alternatif olacak o zaman. Hayırlı olsun.

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Eyl 2018 22:49

Uygar Bey, Yeni Yapılan Sebze Hali Karşısına da toptancılar sitesi yapılacak...

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 12 Eyl 2018 23:03

KTB Hububat Ticaret Merkezi'nin arsa işi tamamladı

Kayseri Ticaret Borsası (KTB)’nın en büyük projelerinden birisi olan Hububat Ticaret Merkezinin arsa işi tamamlandı.

Uzun zamandır üzerinde çalıştıkları Hububat Ticaret Merkezi Projesinin arsası için TOKİ'de ihaleye katıldıklarını ifade eden KTB Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, “ Yapılan ihaleyi kazandık ve arsamızı almış olduk. Artık kolları sıvayıp Kayseri'ye yakışan bir Hububat Ticaret Merkezi yapacağız” dedi.

Oruç Reis Mahallesi kurulacak olan Hububat Ticaret Merkezi ile ilgili bilgi veren Başkan Bağlamış, "Bizim için en önemli şey arsa konusuydu onu da çok şükür hallettik. Gerekli yasal prosedürleri tamamladıktan sonra hemen inşaata başlamayı planlıyoruz. Yapacağımız merkez, Kayseri'nin var olan ticaret hayatına canlılık getirecektir. Bu merkez sayesinde üreticilerimizi de korumuş olacağız. Çünkü ürünlerini değerinde satma imkânı bulacaklar. Merkez de buğday, arpa, bakliyat, kabak çekirdeği ve ayçiçeği işi ile uğraşan işletmeler yer alacak. Bu merkez sadece Kayseri değil, çevre illerdeki hububat tüccarlarımıza hitap edecektir” dedi.

Elektronik satış salonu, laboratuarı, tüccar ofisleri, depoları ve sosyal alanlarıyla ihtiyaç duyulan birçok özelliği bünyesinde barındıracak merkezin yaklaşık 200 bin metrekare alana kurulacağını söyleyen Başkan Recep Bağlamış, “ Teknolojik olarak donatılacak olan Hububat Ticaret Merkezinde üreticilerimiz getirdikleri ürünün anında analizini yaptırabilecekleler akredite laboratuvarlar bulunacak. Burada analizi yapılan ürünlerin sonuçları büyük dijital ekranlarla satış salonlarına aktarılacak. Burada analizi yapılmış, güvenilirliği test edilmiş ürünler, alıcılar tarafından gönül rahatlığı ile satın alınabilecek. Satışı gerçekleştirilen ürünlerin özellikleri, miktarları ve fiyatları anlık olarak dijital ekranlarda ve web sitesinde yer alacak” diye konuştu.

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclisi olarak her zaman üyelerin menfaati için çalışma yaptıklarını kaydeden Başkan Bağlamış, “ Göreve gelir gelmez yeni projeler geliştirdik ve bunları teker teker uygulamaya koyacağız. Amacımız, üyelerimizin hak ve menfaatlerini koruyan çalışmalar yaparak, onlara bizim yetki alanımıza giren konularda destek olmak. Bu anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu projemizin bu aşamalara gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

TOKİ tarafından düzenlenen arsa ihalesine KTB Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış'ın yanı sıra, Başkan Yardımcıları Mehmet İştahlı, Bekir Çizmeli, Yönetim Kurulu üyeleri Yunus Karaca ve İsa Yürdem'de hazır bulundu.
İHA

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol » 27 Eyl 2018 12:26

ktb-baskani-baaglamis-tarim-sektorunde-yapilan-indirimleri-hayvancilik-kisminda-da-bekliyoruz.jpg
ktb-baskani-baaglamis-tarim-sektorunde-yapilan-indirimleri-hayvancilik-kisminda-da-bekliyoruz.jpg (96.08 KiB) 127 kere görüntülendi
Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, hububat pazar yerini Ticaret Borsası ve Hububatçılar Kooperatifi olarak bünyelerine kattıklarını söyledi. Başkan Bağlamış konuşmasını şöyle sürdürdü;
"Bizden önceki yöneticilerimiz yaklaşık 7 yıldır bu proje üzerine çalışıyorlardı. Biz bayrağı teslim aldığımızda iki büyük projemiz vardı. Bunlardan en önemlisi olan hububat pazarı projemizdi. Elhamdülillah yapılan ihale sonucunda hububat Pazar yerini Ticaret Borsamız ve Hububatçılar Kooperatifi olarak bünyemize kattık. 211 dönümden oluşuyor burası. Biliyorsunuz Türkiye’de Kayseri kabak çekirdeğinde yüzde 74, ay çekirdeğinde ise yüzde 35 üretim kapasitesine sahip. Türkiye’de bu bilinmiyordu. Kayseri ülke genelinde mükemmel derecede üretim sahasına sahip. Bunu özverili hale getirebilmek için projeye başlangıç vermiştik. Kısa sürede de sonuç aldık. İnşallah, onayından ilk 6 ay sürede Kayserimiz yakışır bir şekilde hububat pazarı şeklinde bir proje alacak. İçerisinde Kayseri Ticaret Borsası’nın da binası, lisanslı depoculuk aynı zamanda laboratuar ve satış salonu da mevcut olacak inşallah. Yeni onaylandı, 10. ayın 5.’inde inşallah birinci kısmi ödemeyi yapacağız ve yer bize geçmiş olacak. Yaklaşık 6 ay süreyle de bu projeyi tamamlamayı düşünüyoruz."

http://www.kayseriolay.com/ktb-baskani- ... h35595.htm