Orhangazi - İznik - Mekece yolu

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer
Mesajlar: 924
Kayıt: 20 Ara 2014 21:42

Orhangazi - İznik - Mekece yolu

Mesaj gönderen Uygar » 25 Eyl 2018 13:59

iznik.jpg
iznik.jpg (121.62 KiB) 247 kere görüntülendi
Kaynarca Yolu Kesin Olarak Bitirilecek

İznik Ak Parti İlçe Başkanı T. Mahmut Hersek yazılı bir basın açıklaması yaptı. Kabus yolu olan İznik Kaynarca karayolu ile ilgili olarak Başkan Hersek basın açıklaması ile ilgili olarak “ yol yapımına başlanacak ne yol bitmeden de çalışma bırakılmayacak. İznik Yenişehir yolunu yapan firma olan Simgemat Şirketi tarafından Kaynarca yolunun yapılacak, aynı firma İznik Orhangazi karayolunu da yapacak.” Dedi. Yazılı olarak yapılan basın açıklaması ise şöyle;

BİTİRİLEMEYEN İZNİK-MEKECE KARAYOLU NİHAYET YENİDEN BAŞLIYOR !!

KAMOYUNA DUYRULUR..

Ulaştırma Bakanlığı ,Karayolları Gene Müdürlüğünce ihale edilip yapımına başlanan ,ancak 3 kez müteahhit firma değişikliğine rağmen bitmeyen İZNİK-MEKECE yolu nihayet başlıyor.ANADOLU’YU AVRUPA’YA bağlayan en kısa karayolu olma özelliğini taşıyan MEKECE-İZNİK-ORHANGAZİ yolunun bitmesiyle İSTANBUL-ANTALYA otobanıyla ,İZMİR-İSTANBUL otobanının birbirine bağlayarak taşıt trafiğini büyük ölçüde rahatlatarak ekonomik katkı sağlayacağından önemi büyüktür.OSMANGAZİ köprüsüne bağlanması sebebiyle tercih edilen bir yol halini alacaktır.MEKECE-İZNİK-ORHANGAZİ karayolu;İZNİK-MEKECE karayolları etabı yeniden ihale edilmiş,ihaleyi SİMGE GRUP’a bağlı SİMGEMAT ŞİRKETİ almıştır.Halen İZNİK-YENİŞEHİR yolunu yapmakta olan firma olup,İZNİK-MEKECE yolun ARALIK 2017 ‘e kadar bitirecektir.

Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü tarafından 15 gün içinde yer teslimi yapılıp yol yapımına başlanılacaktır.

İZNİK-KAYNARCA etabı ilk önce başlanıp 12 m genişliğinde 26 km uzunluğunda BSK asfaltla (23 cm kalınlığında 3 katlı sıcak karışımı asfalt) imalat yapılacaktır.Şirket yetkilisinden aldığımız bilgi ise yol yapımında verilen sözü yerine getirmek adına 15 Teknik Personel 100 İşçi 66 Araç parkuruyla verilen tarihte yol teslimini taahhütünü almış bulunmaktayız. Araç parkurunu KAYNARCA Mahallesinde kurup hizmetin daha rahat olması sağlayacağını bildirmiştir.

İZNİK ÇEVRE YOLUDA ULAŞTIRMA BAKANLIĞ’INLA görüşmelerimizde,aynı proje kapsamına alınıp SİMGEMAT firması tarafından yapılacaktır.

İZNİK-MEKECE yol yapımında gerekli desteğini esirgemeyen SN.BAKANIMIZA,KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRÜMÜZE AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLLERİMİZE TEŞEKKÜR EDER,ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ.

HAYIRLI OLSUN ..

İZNİK ÇEVREYOLU

İZNİK MEKECE YOLU

T.MAHMUT HERSEK
AK PARTİ İZNİK İLÇE BŞK


Kaynak: Hüseyin Fethi Balcı

Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer
Mesajlar: 924
Kayıt: 20 Ara 2014 21:42

Re: Orhangazi - İznik - Mekece yolu

Mesaj gönderen Uygar » 25 Eyl 2018 14:02

İstanbul - Eskişehir ulaşımında bu yol tamamlanırsa daha kısa bir alternatif olur. Bozüyük ülkemizin önemli kavşak noktalarından birisi. Bursa - Bozüyük arası ulaşımda inegöl bölgesinde ulaşımda zaman kaybı çok yaşanıyor.

Cevapla