İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları(2019)

Kullanıcı avatarı
mhk
Permanent Kalem

Re: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çalışmaları(2019)

Mesaj gönderen mhk »

🚇Uzun süredir durmuş olan metro hatlarını tamamlıyoruz.

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattındaki çalışmalar gece gündüz hız kesmeden devam ediyor.

Kullanıcı avatarı
mhk
Permanent Kalem

Mesaj gönderen mhk »

İBB'de tüm çalışma alanlarında kadın istihdamı hızla artıyor. Artık metrobüs hattında kadın güvenlik görevlileri de yer alıyor.

Kullanıcı avatarı
mhk
Permanent Kalem

Mesaj gönderen mhk »

BENİ BİR KİŞİ İKNA EDEMEZ KARDEŞİM”

*Ben hayatımda hiç dilsiz şeytan olmadım. Konuşacağız kardeşim. Beni bir kişi ikna edemez kardeşim. Beni bilim ve akıl ikna edecek. Bilim ve aklın yatmadığı hiçbir şeyin peşinden gitmeyeceğim.

*Bu bir siyasi mesele değildir. Bu biri istedi diye ya da istemedi diye yapılıp yapılmayacak bir şey değil. Bu akıl işidir. Bu sebeple sürece özellikle dahil olmanızı diliyorum.

*Kanal İstanbul konusunun da tartışılması lazım. Bir söz söyledim Meclis'te. Bir vatandaş Ekrem İmamoğlu olarak, 3 çocuk babası bir vatandaş olarak ben bana hiçbir şekilde Kanal İstanbul'un dayatılmasını istemiyorum, reddediyorum' demiştim. Bahsettiğimiz konu İstanbul'u tümden değiştirecek başka bir yere taşıyacak bir konu.

*Dolayısıyla verimliliğini, gerekliliğini İstanbulluların dolu dolu tartışılması lazım.

*2011 yılında bir seçim vaadi olarak ortaya atılan projenin ne tartışıldığını ne de kamuya açık konuşulduğunu gördüm. Bakın bu dayatmadır. Ben bir iş insanıyım, tahminlerim kuvvetlidir. 75 milyar olduğunu düşünmüyorum, çok daha fazladır bu yatırımlar.

“KANAL İSTANBUL ÇALIŞTAYI YAPACAĞIZ”

*Ocak ayının ilk haftası Kanal İstanbul çalıştayı da yapacağız. İstanbul'a attığınız her adım iyi anılmalı.

*Ben İstanbul'un coğrafyasının böyle bir değişimi kaldıramayacağını düşünüyorum. Bilimsel gerekçeleri var. Tek başına 135 milyon metrekare tarım alanının yok oluşu bile gerekçedir.

*Marmara'nın Karadeniz'e etkisi, 8 milyon kişinin bir adada yaşaması durumu.

*Gemi trafiğindeki artış, teknolojik gelişmeler neticesinde gemi boyutlarının büyümesi. Gerekçeye bakar mısınız! Yüzde 90'ı geçersiz.

“SUDAN BAHANE İLE 10 BİN YILLIK COĞRAFYAYI DEĞİŞTİRMEYİN”

“Bu sudan bahaneyle 10 bin yıllık coğrafyayı yani, tarihin getirdiği bu güzel coğrafyayı paramparça etmeyin” çağrısı yapan İmamoğlu şöyle devam etti:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırladığı ÇED raporuna göre 1 milyon 150 bin nüfus oluşturuluyor kanalın civarında. Biliyorsunuz ki biz 1 milyon 150 bin deriz, 2 milyon olur. Bu ne projesi o zaman? Hani tankerler, gemiler. Yani bu yeni bir rant projesi mi? 1,5 milyar metreküpe hafriyat, meslek odalarına göre 2 milyar. Neymiş? Karadeniz'de dolgu yapılacakmış.

*Ocak ayında projelerini göstereceğim. Önce o neydi biliyor musunuz? Marmara'da 3 ada projesiydi. Oradan çıkarılan hafriyatla Bakırköy'ün, Avcılar'ın Büyükçekmece'nin önüne 3 tane ada kurulacaktı. Daha ilerisini söyleyeyim; BİMTAŞ şirketimizde var. Projeler çalışılmış, o adaların üzerine villalar konulmuş, o villalarla yapılan projeler getirilmiş Avrupa'daki konut fuarlarında ve uluslararası konut fuarlarında tanıtılmış.

*Neymiş? 2-3 milyon dolara da o adalarda villa satacağız. İstanbul'un ihtiyacına bak ya. Tamam bunu adamın birisi Dubai'de yapmış olabilir. Orası çöl, çöl yapabilir. Burası Allah'ın bir lütfu. Buna dokunmayın, dokundurmayız

Kullanıcı avatarı
mhk
Permanent Kalem

Mesaj gönderen mhk »

İBB’den dikkat çeken ihale: Rekabet arttı fiyat yarı yarıya düştü
İBB’nin 2018 yılında 42.9 milyon liraya ihale ettiği çöp sızıntı suyu nakliye hizmeti işi, bu yıl 23 milyon liraya gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıla göre yüzde 45.96 daha ucuza yapılan ve iki kısımdan oluşan ihalenin en büyük kısmını, geçtiğimiz yıl kazanan firmanın bu yıl daha düşük teklif vererek kazanması dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl ihaleye 3 firma katılırken bu yıl 15 firma katıldı.

Özlem GÜVEMLİ
07:15 - 12 Aralık 2019
Haberler
Gündem
İBB’den dikkat çeken ihale: Rekabet arttı fiyat yarı yarıya düştü
REKLAM

HABERİN DEVAMI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İSTAÇ), 27 Kasım 2019 tarihinde “Çöp sızıntı suyu nakli hizmet alımı” işi için ihaleye çıktı.

Kömürcüoda ve Seymen Atık Bertaraf Tesisleri'nde oluşan ve toplama havuzunda biriktirilen çöp sızıntı suyunun çevreye zarar vermeden bertaraf edilmek üzere arıtma tesislerine taşınması işi için açılan ihale 2 kısımdan oluştu.

Birinci kısım olan 4 kalemden oluşan Kömürcüoda Atık Bertaraf Tesisi'nden çöp suyunun taşınması işinin yaklaşık maliyeti 9 milyon 373 bin 980 TL, ikinci kısım olan ve 7 kalemden oluşan Seymen tesisinden çöp sızıntı suyunun taşınması hizmetinin yaklaşık maliyeti 28 milyon 258 bin 250 TL olarak belirlendi. Yani bu iş için toplam 37 milyon 632 bin 230 liralık tahmini bedel hesaplandı.

15 FİRMA KATILDI, REKABET ARTTI

Geçtiğimiz yıl 3 firmanın katıldığı ihaleye bu yıl 15 firma teklif sundu. İhalenin birinci kısmını, 5 milyon 961 bin 800 TL'lik teklifin sahibi Postaş Lojistik şirketi aldı. İhalenin en büyük kalemi olan ikinci kısmını da geçtiğimiz yıl da bu ihaleyi alan Gökalp Ticaret 17 milyon 300 bin TL'lik teklifi ile tekrar kazandı. 14 ay boyunca yapılacak iş için firmalarla toplam 23 milyon 261 bin 800 TL'lik sözleşme imzalandı.

AYNI FİRMA GEÇEN YIL DAHA YÜKSEK TEKLİF SUNDU

İBB'nin 2018 yılında aynı iş için yaptığı ihalede ise oldukça farklı bir tablo ortaya çıkmıştı. İhalenin Kömürcüoda tesislerini kapsayan birinci kısmı için Alp Sezer İnşaat ile 10 milyon 772 bin TL'lik sözleşme imzalanmıştı. Bu rakam bu yıl 5 milyon 961 bin TL'ye düştü. Seymen tesislerinden çöp suyu taşıma işini kapsayan ikinci kısmı için ise bu yıl da ihaleyi alan Gökalp Ticaret ile 32 milyon 177 bin 790 TL'lik sözleşme yapılmıştı. Bu yıl ise aynı firma ile 17 milyon 300 bin liralık sözleşme imzalandı.

YÜZDE 45.96 TASARRUF

Buna göre 2018 yılında çöp sızıntı suyu nakliye hizmeti için İSTAÇ toplam 42 milyon 949 bin 790 liralık ihale yaparken bu yıl aynı iş, 23 milyon 261 bin 800 TL'ye ihale edilmiş oldu. İBB yetkililerinden edinilen bilgiye göre ihale sonucunda 2018 yılı sözleşme bedeline göre bu yıl yüzde 45.96 tasarruf sağlandı. Sunulan tekliflerde neredeyse yarı yarıya düşen fiyatların, katılımcı sayısının artması ile birlikte ortaya çıkan rekabetten kaynaklandığı belirtiliyor.

Kullanıcı avatarı
mhk
Permanent Kalem

Mesaj gönderen mhk »

İstanbul'daki üniversitelerin rektörleriyle bir araya geldik. Üniversitelerle her konuda iş birliği yapacağız; üreten, araştıran gençlerimize iyi olanaklar sağlamak ve dünyanın önemli metropollerinin yetenekli insanlarını da şehrimize çekmek için çalışmalara başladık.
Dosya ekleri
F671C2CB-F597-4D38-AE7D-1E4822B82AF6.jpeg
F671C2CB-F597-4D38-AE7D-1E4822B82AF6.jpeg (119.93 KiB) 167 kere görüntülendi
D57E1197-D2FB-428C-A03A-8F37823DDB99.jpeg
D57E1197-D2FB-428C-A03A-8F37823DDB99.jpeg (159.88 KiB) 167 kere görüntülendi
E67F6435-C0E8-4233-BCAB-E881686A5B0F.jpeg
E67F6435-C0E8-4233-BCAB-E881686A5B0F.jpeg (112.79 KiB) 167 kere görüntülendi
F9F824B4-EEBD-4F68-B066-AF8113A3185D.jpeg
F9F824B4-EEBD-4F68-B066-AF8113A3185D.jpeg (115.82 KiB) 167 kere görüntülendi
F907D530-88C7-47E7-A166-3D50D88D3384.jpeg
F907D530-88C7-47E7-A166-3D50D88D3384.jpeg (107.26 KiB) 167 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
mhk
Permanent Kalem

Mesaj gönderen mhk »

İstanbul'da

📌Kadın Sığınma ve Dayanışma Evleri kuruyoruz

📌Cinsel Şiddet Kriz Merkezi açıyoruz

📌Çocuk Koruma ve Koordinasyon Birimi kuruyoruz

📌 7/24 hizmet verecek Destek Hattımızı açıyoruz

📌Güvenli şehir için Aydınlatma Planı yapıyoruz.

#AslaYalnızYürümeyeceksin

Kullanıcı avatarı
mhk
Permanent Kalem

Mesaj gönderen mhk »

Üniversite öğrencilerine eğitim desteğimiz başlıyor, yurt ve kütüphaneler ise yolda. İstanbul, öğrencilerin mutlu ve huzurlu bir şekilde çalışacakları ve üretecekleri bir şehir olacak.

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin

Mesaj gönderen Z-Kontrol »

78854452_1540447476109777_8858654546633687040_n.jpg
78854452_1540447476109777_8858654546633687040_n.jpg (33.07 KiB) 153 kere görüntülendi
2020 bütçemiz 16 milyon İstanbulluya hayırlı olsun.

📌 6 ayda İBB'nin borcunu azaltıp yatırımları arttırdık
📌 Borcu 4.7 milyar liraya indirdik
📌 3,2 milyar lira tasarruf sağladık
📌 2020’de 10 milyar lira net yatırım yapacağız

Biz 16 milyon için çalışıyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

Kullanıcı avatarı
mhk
Permanent Kalem

Mesaj gönderen mhk »

Lastik tekerlekli toplu ulaşım çalıştayı yapılıyor.

Kullanıcı avatarı
mhk
Permanent Kalem

Mesaj gönderen mhk »

Uğur Dündar’ın konuğu Ekrem İmamoğlu oldu!
Duayen gazeteci Uğur Dündar'ın yıllara meydan okuyan ve halkın nabzını yoklayan televizyon programı 'Arena', Demokrasi Arenası adıyla Tele1 kanalında geri döndü. Dündar'ın ilk konuğu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan Kanal İstanbul tartışmaları için "Ya kanal ya İstanbul" eleştirisini getirdi.

soocu.com.tr
21:17 - 13 Aralık 2019
Haberler
Gündem

REKLAM

HABERİN DEVAMI
Usta gazeteci Uğur Dündar’ın Tele1’de ilk kez ekranlara gelen Demokrasi Arenası programına katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB bütçesinin kabul edilmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu, 1 kuruşun hesabı konusunda sorumlu olduğunu belirtti ve İBB’deki çalışanların vatandaşı reddedemeyeceğini ifade etti.

2011-2019 arasında bütçe yönetiminin çok kötü yapıldığını açıklayan İBB Başkanı İmamoğlu, seçim ekonomisiyle bir şehrin getirildiği hali tanımladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Tele1’de Uğur Dündar’ın sorularını yanıtladı.
“SUSMA ZAMANI DEĞİL”

‘Susma zamanı değil’ diyen İmamoğlu, 6 milyarlık bir borç devraldıklarını ifade ettiği açıklamasında 23 Haziran’dan önce 1 milyar liranın dağıtıldığını açıkladı. İmamoğlu, makama geldiklerinde kasada para kalmadığını, İBB’nin maaşları ödeyemeyecek durumda olduğunu söyledi.

Atıl durumdaki projelere de değinen İmamoğlu, durmuş projelerle ilgili eski yönetime sitem etti. Yıllarca Beylikdüzü’ne proje yapılmadığını belirten İmamoğlu, yatırımların geçtiğimiz dönemde yalnızca bir partinin belediyelerinde yapıldığını belirtti.

Ara dönem İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın ‘daha çok oy verene metro yapacağız’ sözlerini hatırlatan İmamoğlu, bunun belediye projelerini olumsuz etkilediğini açıkladı.

İmamoğlu'ndan şoför esnafına: Çok yenilikçi işler yapacağız
İmamoğlu'ndan şoför esnafına: Çok yenilikçi işler yapacağız
“YA KANAL YA İSTANBUL”

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Oturarak belediye başkanlığı yapılmayacağını en iyi kendisi bilir’ derken, Erdoğan’ın ‘İşine bak’ sözlerine ‘Zaten işime bakıyorum’ yanıtını verdi.

Başkan İmamoğlu, 1994 yılında Erdoğan’ın kendilerinin köfteci dükkanını ziyaret ettiğini belirtti ve döneme ait anılarını paylaştı. Kanal İstanbul projesi konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaşadığı tartışmalara değinen Ekrem İmamoğlu, “Ya kanal ya İstanbul” ifadeleriyle Erdoğan’ın baskılarını eleştirdi.

“KANAL İSTANBUL’A BAZI KABİNE ÜYELERİ DE KARŞI”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Oturup işine bakanlar gitti. Bu millet bir daha öylelerini seçmez” dedi ve Erdoğan’ın geçmiş kabinelerinde de görev alan bakanların bu projeye karşı olduğunu belirtti.

Ekrem İmamoğlu, “Altınız çiziyorum, kalbimden söylüyorum kulağım da duydu geçmişten bugüne bazı kabine üyeleri de bu projeyi kabul etmiyor” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu “Otur işine bak dediler ya vallahi herkes işine baksın” sözleriyle yaşanan tartışmalara tepki gösterdi.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle;

* Bir gerçek var. İklim Değişikli. İstanbul'un ilgisini buraya çekmek durumundayız. Dünyanın kuraklığa doğru gittiği birçok konu dünyanın gündeminde. Şehirlerin ve ülkelerin birinci sıra gündemi. Bizde ilk ona girmese de.

* C -40 diye anılan büyük belediyelerin bir araya geldiği ve küresel ısınma için mücadele ettikleri birliğe katıldım. Bu mücadeleye dair taahhütnameyi şehir halkım adına imzaladım. Nasıl sorunlarımızı çözeriz? Birçok konuda etkin bir İstanbul var etme çabasını ortaya koyacağız.

* Bugün konumuz su. İstanbul 8-9 yılda bir kuraklık dönemi yaşayabiliyor. İstatistiklerle ortada. 2007-2008 döneminde İstanbul'da barajların doluluk oranı yüzde 7'lere kadar düşmüştü. Büyükçekmece Gölü'nde göl manzarası kalmamış çekilmişti.

* Melen Barajı konuluyor. Rahmetli Özal'ın hükümet olarak karar alması Melen süreci başlangıcıdır. AK Parti döneminde teşekkür ediyoruz ciddi bir Melen yatırımı yapılmıştı. Istırancalar’dan gelen hat daha eski. Sözen döneminde başlatılmıştı.

* Ancak yaz döneminde Melen de kuruyor. Uzun bir dönem su basılamıyor. Melen Barajı düşünülüyor. Büyük bir baraj. Yaklaşık 9 buçuk milyon metrekarelik su toplama alanı var. Orta gövde alanı 110 metre.

* Niçin açılmadığını tespit amacıyla gitmiştir. Yanlış bir statik tercihten dolayı. 20 metrelik bir gövdede iki elimin sığacağı kadar derin çatlaklar var. Ne yazık ki su tutamıyor. Bitmesine rağmen su tutulamadı. Burası betonarme değiş de taş yığma tercih edilseymiş doğru olurmuş. Teknik bir konu.

* Revizyon projesi çalışılmış. 600 milyonluk bir ödenekle keşif istenmiş. Devlet Su İşleri'ne ödenek verilmemiş. Yaptıklarınıza teşekkür ederiz. Bitirilmemiş bu proje.

* İBB'ye devredilmiş. İSKİ de bunun parasını ödüyor. Bu baraj kurtarıcı bir barajdır. En kurak döneminde İstanbul'a su basma kabiliyetine sahip. Çağrıda bulunduk. Çözdük dediniz çözmediniz. Şu an bitse bile en erken 3 buçuk yılda devreye girebiliyor.

* Bugün itibariyle yüzde 36 doluluk oranı var İstanbul'da barajlarda. Bizim esas korktuğumuz 2 yıl üst üste kuraklık olduğunda yaşanacak su kıtlığı. 2020 için endişemiz yok, 2021 için. Devlet Su İşleri ile irtibat halindeyiz. Kaynağa rezerv konmuş. Ötelenecek bir mesele değildir. Milyarlarca liralık projeyi konuşurken her şey güzel. Biz takip ediyoruz. Suyu boşuna akıtmayalım. Su gerçekten hayat.