Kayseri - Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı Çalışmaları

faruk gorez

Kayseri - Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı Çalışmaları

Mesaj gönderen faruk gorez »

Kayserinin en çok özlemle beklediği projelerden biride yht projesi milletvekili yaşar karayel bey açıkladı bu hat 2015 programına alınacakmış bakan lütfi bey söz verdi dedi 1.etapda inşaat çalışmaları başladı ankara yerköy etabı elmadağda viyadüklerle ilgili çalışmalar devam ediyor...500 milyon euro luk bir yatırım 2018 sonunda nasipse hızlı tren kayseriye gelecek ulaşımı rahatlatacak...

http://www.kayserihaber.com.tr/haber-12 ... _tren_2018 kaynak

bu hat inşallah ulaşımın yanında lojistik hattı olarakta kullanılacak...

faruk gorez

Re: KAYSERİ - ANKARA HT HATTI PROJESİ (HIZLI TREN)

Mesaj gönderen faruk gorez »

kayseri -ankara hızlı tren projesi yapım ihalesi (2015) için bir kaç güne ypk kararı çıkacak...
2015 2.çeyrekte işler başlar muhtemelen

Kullanıcı avatarı
Uygar
Site Designer
Mesajlar: 993
Kayıt: 20 Ara 2014 21:42

Re: KAYSERİ - ANKARA HT HATTI PROJESİ (HIZLI TREN)

Mesaj gönderen Uygar »

3 yıl proje tamamlanması için güzel bir süre.

faruk gorez

Re: KAYSERİ - ANKARA HT HATTI PROJESİ (HIZLI TREN)

Mesaj gönderen faruk gorez »

Kayseri'deki devlet yollarında, karayolu ile yılda 2 milyonun üzerinde yolcu taşındı.
Trafik Güvenliği Dairesi Başkanlığı Ulaşım Etütleri Şubesi Müdürlüğü'nün Devlet Yollarının İllere Göre Taşıt-Km, Yolcu-Km ve Ton-Km Değerleri verilerine göre en son 2013 yılında yapılan araştırmalarda Kayseri'de 2013 yılı içerisinde toplam 2 milyon 487 bin 912 yolcu taşındığı ortaya çıktı. İstanbul'da toplam 9 milyon 839 bin 991 yolcu taşınırken, Antalya'da toplam 9 milyon 116 bin 436, Ankara'da ise toplam 8 milyon 561 bin 987 yolcu taşındı. Böylelikle Türkiye'de ilk 3 sıraya bu şehirler yerleşti.

2 MİLYON TONUN ÜZERİNDE YÜK TAŞINDI

Trafik Güvenliği Dairesi Başkanlığı Ulaşım Etütleri Şubesi Müdürlüğü'nden alınan diğer bilgilerde ise Kayseri'de bulunan devlet yollarında toplam 2 milyon 605 bin 523 ton da yük taşındığı belirlendi. Türkiye'de ise yük taşımacılığında toplam 8 milyon 099 bin 347 ton yük ile Konya ilk sırada gelirken, onu toplam 7 milyon 743 bin 586 ton yük ile Ankara takip etti, 3. sırayı ise toplam 6 milyon 099 bin 407 ton ile ise Bursa aldı.

DEVLET YOLLARINDAN 869 BİN TAŞIT GEÇTİ

Kayseri'de bir yıl içerisinde de toplam 869 bin 878 araç geçtiği ifade edilen bilgilerde Türkiye genelinde ise ilk sırayı 3 milyon 759 bin 934 taşıt ile İstanbul alırken onu 3 milyon 254 bin 946 taşıt ile Bursa izledi. 3. sırada da 3 milyon 210 bin 220 taşıt ile Antalya yer aldı.

Türkiye'deki toplam taşıt, yolcu ve yük miktarları ise sırasıyla şu şekilde gerçekleşti; taşıt: 99 milyon 432 bin, yolcu: 268 milyon 179 bin, yük: 224 milyon 048 bin ton. Buna göre Türkiye genelinde her 3 kategoride de bir önceki yıl olan 2012 yılına kıyasla artış yaşandığı kaydedildi.

Read more at http://kayserianadoluhaber.com.tr/Haber ... pvKs7j7.99

faruk gorez

Re: KAYSERİ - ANKARA HT HATTI PROJESİ (HIZLI TREN)

Mesaj gönderen faruk gorez »

uygar bey ortalama günlük 7000 kişilik bir seyahat hareket var karayollarında (kendi özel araçları ile gidenler hariç-havayoluyla) hızlı trenin ne kadar önemli ve elzem bir yatırım olduğu ortaya çıkıyor inşallah havalanında ki 2.etap ankara kayseri hızlı tren ---antalya -kayseri hızlı tren ve kayseri anakara otoyol projeleri devreye girerde yollar daha rahatlar ve insanımız daha ferah dah uygun şartlardan ve ekonomik olarak seyahat eder...

faruk gorez

Re: KAYSERİ - ANKARA HT HATTI PROJESİ (HIZLI TREN)

Mesaj gönderen faruk gorez »

şehir her geçen gün bölgenin merkezi oluyor eğitim sağlık sanayi ticaret spor bilişim v.b her alanda hareket var çalışma var kayseri bir 10 yıl içinde 2 milyon nüfusa ulaşacak hafta sonlarıda 2.500.000 kişileri görecek nüfus bütün planlamalar ona göre yapılıyordur (haseki başkan şehri 7-8 milyon nüfusa göre planlıyoruz dedi o kadar olmaz nüfusumuz ama planları büyük düşündük dedi) 3.500 - 4.milyon olur kayseri bu hızla bir 40 sene sonra !!!

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1763
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: KAYSERİ - ANKARA HT HATTI PROJESİ (HIZLI TREN)

Mesaj gönderen erdemka38 »

Hızlının da hızlısı var 350 km ortalama hızlı trenleri ilk olarak sanırım Ankara - Istanbul hatlarında göreceğiz..

faruk gorez

Re: KAYSERİ - ANKARA HT HATTI PROJESİ (HIZLI TREN)

Mesaj gönderen faruk gorez »

erdem bey yht den ziyade hızlı tren hatlarında gece yük taşımada yapılacak lojistik çift yönlü kazanç olacak bu şekilde kayseri ankara hattı 200 km hız yapacak lojistik hızıda 130 160 aralığı olur....

faruk gorez

Re: KAYSERİ - ANKARA HT HATTI PROJESİ (HIZLI TREN)

Mesaj gönderen faruk gorez »

http://www.kayserihaber.com.tr/yazar-28 ... iyor_.html

veli Altınkaya bey kayseri ankara yht hattı projesi ile ilgili yapım müjdesini bu hatta yaşar karayel bey verecekmiş hayırlısı olsun...

faruk gorez

Re: KAYSERİ - ANKARA HT HATTI PROJESİ (HIZLI TREN)

Mesaj gönderen faruk gorez »

AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel AçıklamasıAK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Kayseri’nin büyük bir merak içinde beklediği Yüksek Hızlı Tren projesinin hayata geçtiğini açıklayarak, “Proje bedeli 1 milyar 885 milyon 292 TL olarak belirlenmiştir” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Kayseri'nin büyük bir merak içinde beklediği Yüksek Hızlı Tren projesinin hayata geçtiğini açıklayarak, "Proje bedeli 1 milyar 885 milyon 292 TL olarak belirlenmiştir" dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel düzenlediği basın toplantısında, " AK Parti iktidarının 12 yılda yaptığı yatırımlar şimdiye kadar şehrimize yapılan kamu yatırımlarından daha fazla olmuştur. Şu ana kadar Kayseri'ye 10 milyar TL'nin üzerinde kamu yatırımı olmuş bundan sonra da yatırımlar ve projeleri takip edeceğiz. Önümüzdeki 4 yıl içinde Develi ikinci merhale ve Bahçelik ana sulama kanallarını tamamlamayı hedefliyoruz. 2015 yılı içinde Bünyan- Sarıoğlan sulaması 210 trilyon lira, Bünyan Elbaşı-Karadayı sulaması 90 trilyon lira ana kanalları ile 305 trilyon liralık yatırımı başlatmış olacağız" dedi.

Karayel, "Hava alanının genişletilmesi ve yeni ek binalarının yapılması için çalışmalar yapılmıştır. Hedef 2017 yılında Kayseri'ye ek yeni terminal binalarını kavuşturmayı amaçlıyoruz" diyerek Yüksek Hızlı Tren projesi hakkında şu şekilde konuştu:

"Kayseri'nin en önemli ve olmazsa olmaz projesi olan Hızlı Tren projesi YPK kararına bağlanmış durumdadır. 142 kilometre çift hatlı Kayseri- Yerköy hattı Yüksek Hızlı Tren projesi yapımı müşavirlik ve kontrolörlük hizmeti için 1 milyar 885 milyon 292 TL'lik proje bedeli belirlenmiştir. Ayrıca yatırım programı 14.12.2015 tarihli resmi gazetede yayımlanmıştır. Bu proje Ankara- Sivas yüksek hızlı tren ana hattı ile eş zamanlı olarak bitirilecektir. Bu proje için 2015 yılı yatırım programı için YPK kararı ile ek ödenek ayrılmıştır. Bu ödenek miktarı da 1 trilyon liradır. Şehrimizin kalkınmasına büyük katsı sağlayacak bu büyük ve önemli proje artık hayata geçiyor. Kayseri yüksek hızlı tren projesi TCDD Genel Müdürlüğü tarafından 2015 yılı içinde ihalesi yapılacaktır. Kayseri Yüksek Hızlı Tren projesi artık hayata geçmiştir. Bu projeyi uzun zamandır takip ederek sonuçlanmasına katkı sağlayan 11. Cumhurbaşkanımız, 12. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlarımıza, Grup Başkan Vekilimiz Mustafa Elitaş Bey'e, TBMM Başkan Vekilimiz Sadık Yakut ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Bundan sonraki seçilen ve seçilecek olan arkadaşlarımızın en büyük hedefi Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Konya, Antalya hızlı tren projesi hattının tamamlanması olacaktır. İnşallah bunları tamamlamak için de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Her şey Kayseri için, durmak yok yola devam diyoruz. Hedefimiz 2018 yılı içinde Kayseri'den hızlı trene binip 2.5 saatte Ankara'ya gitmektir." - KAYSERİ
DHA

Cevapla