Gümüşdere Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi

Cevapla
faruk gorez

Gümüşdere Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez »

Ankara'da 3 mahallede kentsel dönüşüm kararı! Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Gümüşdere”, “Çaldağ” ve “Şirindere” Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri ile ilgili çalışmalara başladı. Kentin içindeki kaçak yapıları, ekonomik ömrünü doldurmuş binalar yenilenecek.
MzA1NDcwMD-ankarada-3-mahallede-kentsel-donusum-karari.jpg
MzA1NDcwMD-ankarada-3-mahallede-kentsel-donusum-karari.jpg (37.14 KiB) 536 kere görüntülendi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentin dokusunu bozan çarpık ve sağlıksız yapılaşmalar sonucu oluşan gecekondu ve sorunlu alanlarını ortadan kaldırmak için harekete geçti. Belediye, kentsel dönüşüm alanlarına yenilerini ekliyor. Büyükşehir Belediyesi, “Gümüşdere”, “Çaldağ” ve “Şirindere” Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri ile ilgili çalışmaları hayata geçiriyor. 3 yeni kentsel dönüşüm projesinin uygulanacağı alanlarda prosedür çalışmalarını tamamladı.


Gümüşdere Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Keçiören ilçesi Gümüşdere Mahallesi sınırları içerisinde bulunan 109 bin 531 metrekarelik sorunlu alanda 144 adet ruhsatlı ve 285 adet ruhsatsız olmak üzere toplamda 429 adet bağımlı ve bağımsız bölüme sahip mesken tespit edildi. Projenin uygulanması çalışmalarına başlandı.
Milliyet

Cevapla