Şirindere Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi

Cevapla
faruk gorez

Şirindere Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez »

Ankara'da 3 mahallede kentsel dönüşüm kararı! Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Gümüşdere”, “Çaldağ” ve “Şirindere” Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri ile ilgili çalışmalara başladı. Kentin içindeki kaçak yapıları, ekonomik ömrünü doldurmuş binalar yenilenecek.
MzA1NDcwMD-ankarada-3-mahallede-kentsel-donusum-karari.jpg
MzA1NDcwMD-ankarada-3-mahallede-kentsel-donusum-karari.jpg (37.14 KiB) 772 kere görüntülendi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentin dokusunu bozan çarpık ve sağlıksız yapılaşmalar sonucu oluşan gecekondu ve sorunlu alanlarını ortadan kaldırmak için harekete geçti. Belediye, kentsel dönüşüm alanlarına yenilerini ekliyor. Büyükşehir Belediyesi, “Gümüşdere”, “Çaldağ” ve “Şirindere” Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri ile ilgili çalışmaları hayata geçiriyor. 3 yeni kentsel dönüşüm projesinin uygulanacağı alanlarda prosedür çalışmalarını tamamladı.

Şirindere Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Çankaya ilçesi Karakusunlar Mahallesi sınırları içerisindeki 17,26 hektarlık alanda gerçekleştirilecek projede 13 bin metrekare alan bulunuyor. 142 adet yapı, imar affına müracaat olmayan 86 adet yapı, tapulu mülkiyeti üzerinde bulunan 13 adet yapı ve imar yolu üzerinde kalan (yolda kalan) 11 adet yapı olmak üzere toplamda 252 adet yapı proje alanı içerisinde yer alıyor.

Milliyet

Cevapla