Sahabiye Finans Merkezi Çalışmaları

faruk gorez

Sahabiye Finans Merkezi Çalışmaları

Mesaj gönderen faruk gorez »

Kayseri de 2015 yılı itibariyle çok ciddi projeler hayata geçmeye başlayacak ilk adım sahabiye projesiyle atılacak akabinde eski sanayi bölgesi ve kocasinan bel.nin 10 dan fazla mahallede uygulamaya başlayacağı kentsel dönüşüm projeleri olacak...

faruk gorez

Sahabiye Finans Merkezi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez »

Sahabiye İçin Proje Yarışması


Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Sahabiye İş ve Finans Merkezi olarak bilinen kentsel yenileme çalışması için proje yarışması düzenledi. Bugün (4 Aralık Perşembe) başlayan başvurular 9 Şubat 2015 tarihine kadar devam edecek.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin seçim öncesinde duyurduğu en önemli projelerden birisi olan Sahabiye İş ve Finans Merkezi Projesi ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Projede en iyi ve en verimli sonucu elde etmek amacıyla kentsel yenileme proje yarışması düzenlendi.
Bölgenin, Kayseri'nin kimliğine ve gelecek vizyonuna uygun olarak günümüz kullanıcılarının ihtiyaçlarına hizmet edecek şekilde, kentsel, mimari ve peyzaj tasarımı ilkeleri çerçevesinde yeniden düzenlenmesi amacıyla düzenlenen yarışmada mekansal, kültürel, sanatsal, sosyal ve ekolojik değerleri geliştirici nitelikte bir kentsel tasarım yapılarak, alanın kentin gelecek vizyonuyla örtüşen bir şekilde Kayseri'ye kazandırılması amaçlanıyor.
4 Aralık 2014 tarihi itibariyle başlayan yarışmada son başvuru tarihi 9 Şubat 2015 olarak belirlendi.
Katılımcılar, yarışma şartnamesi ve eklerine, www.kayseri.bel.tr internet adresinden ulaşabilecekler.

faruk gorez

Re: Sahabiye Finans Merkezi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez »

Kayserinin finans merkezi bu bölge olacak inşallah 2015 4. çeyrekte bu proje hayata geçmeye başlar....

Kullanıcı avatarı
erdemka38
Site Admin
Mesajlar: 1763
Kayıt: 20 Ara 2014 19:15

Re: Sahabiye Finans Merkezi Projesi

Mesaj gönderen erdemka38 »

Kayseri'ye sınıf atlattıracak proje olarak görünüyor..

faruk gorez

Re: Sahabiye Finans Merkezi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez »

şubat ayına az kaldı hayırlısıyla bekliyoruz !!!

faruk gorez

Re: Sahabiye Finans Merkezi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez »

Sahabiye'de Türkiye'nin en büyük Kentsel Dönüşüm Projelerinden biri hayat buluyor. Bu dönüşüm projesini yaparken Sahabiye'de yaşayan hemşehrilerimize yapacak olduğumuz çalışmaları anlatan bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik. Dört etaptan oluşan dönüşüm projemizde ilk olarak birinci etaptaki mahalle sakinlerimize proje hakkında bilgiler verdik. Sahabiye'de deprem tehlikesi, altyapı ve otopark sorunları, eski binalar, güvenlik sorunları gibi birçok neden bizim bu dönüşümü yapmamızı zorunlu kıldı. Projeyi yaparken hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden, hakkaniyetli ve adil bir şekilde herkese hak ettiği değerde yer vereceğiz. Şehrimizin silüetine güzellik katacak modern, huzurlu bir iş ve yaşam bölgesi oluşturacağız.


Mehmet ÖZHASEKİ başkan...
10013932_813492998723881_4141678549053333631_n.jpg
10013932_813492998723881_4141678549053333631_n.jpg (50.97 KiB) 3865 kere görüntülendi
10888562_813493005390547_6493665217503881043_n.jpg
10888562_813493005390547_6493665217503881043_n.jpg (95.05 KiB) 3865 kere görüntülendi

faruk gorez

KAYSERİ GELİŞİYOR ,SAHABİYE DÖNÜŞÜYOR

Mesaj gönderen faruk gorez »

Kayseri Gelişiyor, Sahabiye Dönüşüyor

Büyükşehir Belediyesi Türkiye'de ses getirecek Sahabiye Dönüşüm Projesi için çalışmalarını sürdürüyor. Dört etap halinde yapılacak projenin birinci etabında yer alan konut ve iş yeri sahipleriyle bir toplantı yapıldı. Toplantıda proje hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, şehre iz vuracak bir proje yaptıklarını söyledi. Dönüşüm yapılacak bölgedeki değerin en az üç misli artacağını ifade eden Başkan Özhaseki, bu projeden doğacak rantın bölge insanına verileceğini kaydetti.
PROJE DÖRT ETAPTAN OLUŞUYOR
Sahabiye Dönüşüm Projesi ile ilgili Şehir Tiyatrosu'nda yapılan toplantıda öncelikle bölgedeki dönüşümün nedenlerine ilişkin bir film gösterildi. Daha sonra projeyle ilgili teknik bilgiler veren Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Veli Böke, Sahabiye ve Fatih mahallelerini kapsayan projenin dört etaptan oluştuğunu söyledi. Böke şöyle konuştu: "Çevreyol ile Oğuz Caddesi arasındaki kısım birinci etap olacak. Burada 800 bağımsız bölüm var ve 9 hektar alanı kapsıyor. İkinci etap Oğuz Caddesi ile Feyzioğlu Caddesi, üçüncü etap Feyzioğlu Caddesi ile Otak Sokak, dördüncü etap ise Otak Sokak ile Ahmet Paşa arasındaki kısım olacak."
Dönüşüm projesinin nedenlerini de açıklayan Veli Böke, "Bu alandaki yapıların büyük kısmı deprem tehlikesi altında bulunuyor. Ayrıca yapılar gün geçtikçe işlevselliklerini kaybediyor. Bununla birlikte maddi değerleri kayboluyor. Bölgede çok ciddi güvenlik problemleri var. Ayrıca yol ve otopark alanları yetersiz. Sosyal alanlar, yer olmadığı için yapılamıyor" dedi. Şu anda proje kapsamında tespit ve değerleme çalışmalarının yapıldığını ifade eden Veli Böke, daha sonra uzlaşma görüşmelerine başlayacaklarını kaydetti.
"BURASI ŞEHRE İZ VURACAK"
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise yaptığı konuşmada vatandaşlara çok önemli uyarılarda bulundu. Sahabiye'de senelerce oturduğunu, çocukluğunun ve gençliğinin buralarda geçtiğini belirten Başkan Özhaseki, "Şu günkü geldiğim noktada bu mahallelerde dönüşümü gerçekleştirip doğru işler yaparsam gözüm arkada kalmadan bırakıp giderim" dedi. Dönüşüm için belediyenin önünde iki yol bulunduğunu ifade eden Başkan Mehmet Özhaseki, "Önümüzdeki birinci yol, biz planlama yaparız kenara çekiliriz. O zaman ortaya bir Gültepe Mahallesi çıkar. Fakat bu tür yapılan işlerde karmaşık bir bina yapılanması gözüktüğü gibi, bir sürü de hak kaybı olur. Belediye plan yapıp işi müteahhitlere bırakırsa çok rahat eder. Sizinle müteahhit arasındaki iş bizi ilgilendirmez. Ancak biz bu yolu tercih etmedik. İkinci yol belediyemiz için sıkıntılı bir yol. Herkesin hakkı var. Herkesin bu hakkını vermek ve herkesle helalleşmek lazım. Her birinin birer ikişer mirasçısı olduğunu düşünürsek karşımıza 20 bin kişi çıkıyor. Sizinle önce biz konuşacağız, ne verebileceğimizi belirteceğiz. Sonra dönüp müteahhitlerle biz muhatap olacağız, işi tertemiz biz takip edeceğiz. Ortaya düzgün bir şey çıkacak ve sonrada gelip size dağıtacağız. Her türlü sıkıntı bizim oluyor. Ortaya düzgün bir yapılaşma çıkacak. Düşündüğümüz şu: 25-30 tane yüksek katlı bina koyalım. Bir kısmı ev, bir kısmı iş yeri olsun. 50-60 bin metrekareye binaları oturtalım, geriye kalan 400-450 bin metrekare boş kalsın. Trafiğin büyük çoğunluğunu yer altına alalım. Yeraltı otoparkları yapalım. Üst tarafta çok geniş caddeler, parklar, sosyal tesisler olsun. Şehrin merkezi olduğu için prestij caddeler, prestij işyerleri, marka dükkanlar burada olsun ve buranın değeri bir anda yükselsin. Şehre iz vursun burası" diye konuştu.
"DOĞACAK RANT VATANDAŞIN OLACAK"
Konuşmasında bölgenin en az üç misli değer kazanacağını vurgulayan Başkan Özhaseki sözlerini şöyle sürdürdü: "Projeyi yaparken bir takım temel prensiplerimiz olacak. Birinci temel prensibimiz herkese yerinden vermeye çalışacağız. Buna emin olun ve hiç kimsenin kafası karışmasın. İkinci prensibimiz burada doğacak olan rantın hepsi sizin olacak. Geriye kalan 450 bin metrekareyi öyle bir düzenleyeceğim ki gözler görmedik bir proje olacak ve haliyle rant doğacak. Böylece şehrin değeri artacak. Büyükşehir Belediyesi de şehrin değerinin artmasıyla kazançlı çıkacak. Üçüncü prensibimiz birisinin kaç metrekarelik yeri varsa en az onun kadar yer vereceğiz. En düşük fiyat olarak belirlediğimiz yerin sahibi bile aynı metrekare oranında yer alacak. Bu prensiplere dikkat edeceğiz. Yıkıma başlandığı sırada, tahliye işlemleri zamanında kiracılara kira yardımı verilecek. Mayıs ayında talepleri almaya başladığımızda sizden gelecek tekliflere göre projede ne kadar konut, ne kadar dükkan, ne kadar ofis olduğunu şekillendireceğiz."
"DEDİKODULARA İNANMAYIN, SİMSARLARA KANMAYIN"
Başkan Özhaseki sözlerinin sonunda vatandaşlara bazı uyarılarda bulundu. İkinci bir toplantı daha yaparak bölgedeki vatandaşların tüm sorularına cevap vereceklerini ve bilgilendirme broşürleri dağıtılacağını dile getiren Başkan Özhaseki, bölge sakinlerinin dışardan gelen dedikodulara inanmamasını istedi. Tüm sürecin şeffaf yürüyeceğini vurgulayan Başkan Özhaseki, değişik vaatlerde bulunan arsa simsarlarına vatandaşların kanmamasını istedi.
En son faruk gorez tarafından 29 Oca 2015 11:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

faruk gorez

Re: Sahabiye Finans Merkezi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez »

ALINTIDIR
3134IMG_8811.JPG adlı dosya eki artık mevcut değil
Dosya ekleri
3134IMG_8811.JPG
3134IMG_8811.JPG (388.11 KiB) 3859 kere görüntülendi

faruk gorez

Re: Sahabiye Finans Merkezi Projesi

Mesaj gönderen faruk gorez »


Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Büyükşehir Belediyesi Türkiye'de ses getirecek Sahabiye Dönüşüm Projesi için çalışmalarını sürdürüyor.

KAYSERİ GELİŞİYOR SAHABİYE DÖNÜŞÜYOR


Cevapla