Anadolu Sanayi Havzası

Sektörel gündem,Belediyeler; haber arşivi niteliğinde paylaşımlar..
Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 17500
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Anadolu Sanayi ve Üretim Havzası

Mesaj gönderen Z-Kontrol »

Adsız.png
Adsız.png (95.47 KiB) 1006 kere görüntülendi
-guvenlik-tehdidi-ortaya-cikabilir--13201197.jpg
-guvenlik-tehdidi-ortaya-cikabilir--13201197.jpg (50.98 KiB) 1008 kere görüntülendi
Kaynak : Milliyet Gazetesi
Link : http://www.milliyet.com.tr/guvenlik-teh ... m-2818007/

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 17500
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Anadolu Sanayi ve Üretim Havzası

Mesaj gönderen Z-Kontrol »

Kayseri'nin ULAŞIM- LOJİSTİK E-Ticaret Merkezi Projeleri , İstanbul & Marmara Havzası , Ege Havzası '' Manisa - İzmir ) ve Ankara İlleri gibi JET HIZI ile hayata geçmeli, Kayseri'nin Büyümesi,Gelişmesi,Turizm,Eğitim,Sağlık,Ulaşım,Lojistik,E-Ticaret,Sanayi anlamında daha fazla yatırım alması,ekonomik olarak yük taşımacılığı yapılabilmesi ( demiryolu-havayolu-otoyolllar ve liman bağlantıları için) ulaşım-lojistik-e-ticaret merkezi projeleri ivedilikle hayata geçmeli..


direk seferler ile ulaşılabilir,hava demiryolu otoyollar ile limanlara Ülkelere - Kıtalara daha hızlı ulaşabilmeli KAYSER - ANADOLU SANAYİ HAVZASI İlleri...
halkalı-gebze.png
halkalı-gebze.png (318.92 KiB) 986 kere görüntülendi
halkalı -gebze 2.png
halkalı -gebze 2.png (361.18 KiB) 986 kere görüntülendi
gebze-halkalı güergah.jpg
gebze-halkalı güergah.jpg (91.82 KiB) 986 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 17500
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Anadolu Sanayi ve Üretim Havzası

Mesaj gönderen Z-Kontrol »

MTSO Başkanı Kızıltan'dan Demeç; Çukurova, Türkiye’nin Yeni “Eko-Bölgesidir”
Türkiye uzun süredir iller bazında bir büyüme ve gereksiz bir kentlerarası rekabet içinde enerjisini israf diyen MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan bir demeç yayınladı.
383842.jpg
383842.jpg (80.66 KiB) 970 kere görüntülendi
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan'ın demeci ise şöyle;
Rekabet güzeldir ama rekabet adına kentlerin birbirine zarar veren tutumları, olumsuz anlamda kent milliyetçiliğini engelleyici tutumları, kentin bazı dinamiklerinin verimliliğe bakmadan tüm kamu yatırımlarını sadece kendi kentine çekme çabası ne yazık ki bu rekabetin yararlı hale gelmesini engelliyor. Gelişmiş dünya artık kentlerle değil, bölgesel çapta büyüme stratejileri izliyor. Bölgenin gücünü kullanarak büyüyorlar. Çünkü biliyorlar ki, birlikten kuvvet doğar.


İşte bu anlamda Mersin Ticaret ve Sanayi Odası olarak uzun süredir birçok projemize mutlaka komşu illerimizi de eklemlemeye çalışıyor, bölgesel birliğin adımlarını atıyoruz. Bu anlamda MTSO olarak bölgesel gelişmenin stratejilerini çalışmaya başladık bile. Rekabetin acımasız hale geldiği dünya ekonomisinde sadece Mersin olarak, Adana veya Osmaniye olarak ayakta kalamayız, savaşamayız. Mersin ve Adana’yı kapsayan Çukurova ile başlayan, onu kapsayan ikinci çemberde Kahramanmaraş, Osmaniye, İskenderun, Hatay’ı içine alan ve tüm bunların hemen sınırındaki üçüncü çemberde ise Gaziantep, Kayseri, Niğde, Karaman ve Konya gibi üretim kentlerini kapsayan ve Türkiye’nin gerek üretim gerek istihdam gerekse ihracat kapasitesi ile Marmara’ya alternatif bir yeni bir EKO-BÖLGE oluşturmak zorundayız. Marmara büyüklüğünde yeni bir ekonomi bölgesi demek ülke ihracatının iki kat artması demek, istihdamın artması demek, cari açığın kapanması demektir.
Doğu Akdeniz ve hinterlandı var olan gücü ile Türkiye’nin yeni Marmara’sıdır
Türkiye’nin sanayisi ve ticareti Marmara bölgesine yığılmış durumdadır. Marmara’nın ve İstanbul’un kapasitesi dolmuş durumdadır. Deprem riski, aşırı nüfus, ulaşım sorunları artık Marmara’yı eski cazibesinden uzaklaştırıyor. Artık devletimizin de bunu zorlamasına gerek yok. Artık devletimiz gözünü buralara çevirmelidir. Hükümetimizin de yeni yatırımcılara alternatif bölgeleri göstermesi gerek.
500 milyarlık bir ihracatı yapmak, bu ölçüde bir üretim yapmak için Türkiye’nin yeni bir İstanbul’a, yeni bir Marmara’ya ihtiyacı vardır. Sınırlarını çizdiğimiz bu yeni EKO-BÖLGE – ki aslında etkileri açısından bu sınırları aşacak bir oluşumdur- buna adaydır. Türkiye, sanayi ve diğer katma değer üretecek yatırımlarını Anadolu’ya yaymalı ve Anadolu’nun enerjisinden yaralanmalıdır.

Çukurova potansiyelleri ve bu yeni yatırımlarla yeni bir İstanbul; Mersin, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye ve bahsettiğimizi hinterlant ile birlikte Doğu Akdeniz ise yeni bir Marmara olmaya adaydır. Özellikle Doğu Akdeniz’in gelişmiş üretim kapasitesini destekleyen bir o kadar önemli bir dış hinterlantı vardır. Özellikle Gaziantep, Kayseri, Malatya, Aksaray, Konya, Karaman gibi kentler Doğu Akdeniz’le her konuda birbirine ekonomik anlamda bağlı ve destek olan bir bölge oluşturmakta ve Doğu Akdeniz’i ile birlikte devasa bir ekonomik bölge oluşturulmalıdır. Aslında bu yeni EKO-BÖLGE fiili anlamda oluşmuştur ve işlemektedir ama buna bir isim koymak ve bütüncül olarak desteklemek, bütüncül planlamak ve strateji hazırlamak bu bölgeyi yatırımcılar için bir marka haline getirecektir.

Bu yeni Marmara diyebileceğimiz bölge: Yükselen pazarlara yakındır, ulaşım maliyetleri ve süresinde büyük avantaj oluşturmaktadır, ürün ve üretim çeşitliği olağan üstüdür, çok gelişmiş bir yan sanayisi vardır, bölgede vasıflı iş gücü ve bilgiye ulaşma sorunu yoktur, üniversiteleri, teknoparkları ile bir bilim bölgesidir. Türkiye’nin en etkin OSB’leri bu bölgededir, Türkiye’nin en gelişmiş karayolu ağına sahip olan bölge aynı zamanda Türkiye’nin uluslararası havaalanlarının olduğu, Türkiye’nin demiryolu bağlantılı en büyük limanlarına sahiptir. Özellikle Mersin Limanı Dünyanın en büyük ve etkin ilk 100 limanı içindedir. Tarımda, sanayide, turizmde, lojistikte, dış ticarette Türkiye’nin lider kentlerinin olduğu Doğu Akdeniz Bölgesi, iki büyük ovasıyla, zengin su kaynakları ile Türkiye’nin enerji bölgeleriyle sadece ekonomik değil aynı zaman da stratejik bir bölgedir.


Türkiye bu fırsatı kaçırmamalı
Türkiye yeni İstanbullar, yeni Marmaralar oluşturabilecek bu fırsatı kaçırmamalıdır. Bugün bir İstanbul’umuz daha olsaydı ihracatımız en az 200 milyar dolar olurdu. Bir Marmara’mız daha olsaydı ihracatımız 250-300 milyara dayanmıştı.
Bahsettiğimiz bölgede 20’yi aşkın üniversite var, 30 Organize Sanayi Bölgesi, 5’i uluslararası, 6 havaalanı, 6 Teknoloji Geliştirme Bölgesi - Teknopark, Mersin ve İskenderun Limanları var, gelişmiş karayolu ağı, demiryolu ağı, güçlü yan sanayi, nitelikli insan gücü, yüksek kent yaşam kalitesi var…
2023’e yönelik ihracat hedefimiz varsa, en önemli sorunumuz olan cari açığı katma değeri olan ihracat ürünleri ile kapatmak istiyorsak, işsizlik sorunumuza yeni istihdam alanları açmak istiyorsak, ülkenin refah ve zenginliğini ülke çapında yaymak istiyorsak, Anadolu’da yeni ekonomi bölgeleri oluşturmak zorundayız. Çukurova, onu çevreleyen Doğu Akdeniz ve hinterlantı her açıdan buna hazırdır.
Kaynak : https://www.mersinhaber.com/haber-mtso- ... dir/383842

mersinhaber.com

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 17500
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Anadolu Sanayi ve Üretim Havzası

Mesaj gönderen Z-Kontrol »

Türkiye'nin 3. model fabrikasının temeli Mersin'de atıldı
Türkiye’de 5 ilde açılacak, zamandan tasarruf ile daha kısa sürede daha fazla ürün üretmek ve verimliliği arttırmak için firmalara yol gösterecek olan ‘Model Fabrika ve Endüstriyel Tasarım-KOBİ Danışmanlık Merkezi’nin temeli Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde atıldı.

İHA
752x395-turkiyenin-3-model-fabrikasinin-temeli-mersinde-atildi-1553074637167.jpg
752x395-turkiyenin-3-model-fabrikasinin-temeli-mersinde-atildi-1553074637167.jpg (91.71 KiB) 962 kere görüntülendi


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hayata geçirilen model fabrikalar, 'Sanayi 4.0' kapsamında dijital dönüşümü desteklemeye yönelik eğitim vermeyi amaçlıyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan'ın katılımı ile gerçekleştirilen temel atma törenine, Mersin Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Mersin Milletveikili Hacı Özkan, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer ve sanayiciler katıldı.

Törende konuşan Elvan, organize sanayi bölgelerindeki firmaların ayakta kalabilmesi adına rekabet gücünün yüksek olması gerektiğini belirterek, "Bugün MTOSB'de 3. bölgemizin alt yapı temelini ve model fabrikamızın temelini atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl sonu itibari ile iş ve aş için, Mersin'in kalkınması için fabrika bacalarımız tütmeye başlayacak. Ancak bu tesislerimizin ayakta kalabilmesi ve daha da güçlenmesi için rekabet gücünün üst seviyelerde olması gerekiyor. Yani bu tesislerimizin dünyadaki diğer firmalarla rekabet edebilecek düzeyde olması gerekir. Hatta ve hatta rekabet gücümüzün dünyadaki diğer firmalardan daha yüksek olması gerekir. Dünyada çok hızlı bir değişim ve dönüşüm var. Eğer siz bu değişim ve dönüşüme ayak uydurabilirseniz, o zaman ayakta kalabilme, hatta daha da güçlenebilme imkanına kavuşursunuz. Ancak bu değişim ve dönüşüme ayak uyduramazsanız, yavaş yavaş işçi sayısını azaltmaya hatta belirli bir noktada fabrikayı kapatma durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bugün rekabet oranında daha güçlü olma noktasında 'Sanayi 4.0'a ihtiyacımız var. Biz buna sanayinin dijital dönüşümü diyoruz. Mevcut tesislerimizin tamamıyla otomasyona kavuşması, daha verimli daha kaliteli ürün üretmesi için sanayinin dijital dönüşümüne ayak uydurmalıyız" dedi.

Model fabrika ile birlikte mevcut tesislerin 'Sanayi 4.0'a uygun olarak dijital dönüşüme öncülük edeceğini vurgulayan Elvan, "Model fabrika, yeni kurulacak sanayi tesislerimize de 'Sanayi 4.0'ı tam anlamıyla uygulayabilen, tamamen dijitalleşmiş, tamamen otomasyona tabi tutulmuş bir sanayi tesisi demektir. İşte bu model fabrikayı kurduğumuz zaman burada dijital dönüşüm nasıl yapılır? 'Sanayi 4.0' ne demektir? Hangi aşamada hangi mekanizmalar devreye girer? Bu soruların cevaplarını bulacağız. Fabrika sahiplerimiz, işçilerimiz, idarecilerimiz burada aldığı eğitimlerde öğrendiklerini kendi fabrikalarında uygulayabilecekler. Mersin rekabetini daha da güçlü kılmak istiyorsa, dünyada söz sahibi olmak istiyorsa yapması gereken en öncelikli iş model fabrika kurmaktır. Bunu da gerçekleştiriyoruz. İkinci önemli projemiz tasarım inovasyon merkezimizdir. Bu merkezi de model fabrikanın yanına kurarak, organize sanayi bölgemizin içinde olmasını sağladık. Tasarım inovasyon merkezimiz, kobilere yönelik eğitim faaliyetlerinin verilebileceği, destek programlarının uygulanacağı bir merkezdir. Bunu da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığımız, Mersin Valiliğimiz ve MTOSB ile birlikte yürütüyoruz. Bununla da inşallah tasarım ve inovasyon alanında çığır açabilecek, çok sayıda genci istihdam edebileceğimiz bir merkez oluşturacağız. Böylece Mersin'in rekabet gücüne güç katmış olacağız" ifadelerini kullandı.

Vali Su ise Mersin'de sanayi ve teknoloji alanında ciddi çalışmalara imza attıklarını vurgulayarak, "Bakanımız Lütfi Elvan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın başlatmış olduğu 5 projeyi titizlikle takip ediyor. Bu 5 projeden bir tanesi olan model fabrikamızın temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Bir diğeri ise Endüstriyel Tasarım ve Kobi Danışmanlık Merkeziydi. Onun da bugün temelini atıyoruz. MTOSB'de bilim ve sanayi müzesini de kısa sürede bölgemize kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sonuç itibari ile ilimizde sanayi ve teknoloji alanında ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalardan dolayı Bakanımız Lütfi Elvan'a verdiği desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.


MTOSB Başkanı Sabri Tekli de model fabrikaların hem Türkiye'nin teknolojik geleceği hem de eğitim açısından önemli bir proje olduğunun altını çizerek, "Türkiye'de 3. olan model fabrikayı Mersin'e kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile birlikte Mersin Ticaret ve Sanayi Odamızın koordinatörlüğünde ve OSB üçgeni ile Mersin'e kazandırdığımız model fabrikanın temelini atıyoruz. Türkiye model fabrikayı yeni yeni tanımaya başladı. İlki Ankara'da, ikincisi Bursa'da yapılan model fabrikanın üçüncüsünü Mersin'e kazandırıyoruz. Biz burada hem üreten hem de eğiten bir organize sanayi bölgesi mantığıyla eğitime çok büyük önem veriyoruz. Model fabrikamızda da sanayicilerimizi ve çalışanlarımızı eğitme hususunda güzel bir tesise sahip olacağız. Önümüzdeki teknolojik gelecekte bu fabrikanın çok büyük faydalarını göreceğimize inanıyorum. Model fabrikamızın yanında özellikle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve Kalkınma Ajansı'nın desteği ile Lütfi Elvan Bakanımızın da hassas yaklaşımı ile cazibe merkezini de açıyoruz. Bu iki önemli tesis, inanıyorum ki sanayimize, ülkemize, geleceğimize çok ciddi faydalar getirecektir. Bu çalışmalar için Lütfi Elvan Bakanımız başta olmak üzere, Valimize, yönetim kurulundaki arkadaşlarıma ve bölge sanayicilerimize teşekkür ediyorum' diye konuştu.

MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ise model fabrikaların KOBİ'ler için önemli bir vizyon ve eğitim merkezi olabileceğini söyleyerek, "Model fabrikaların kurulacağı illerin Mersin, Kayseri, Gaziantep ve Konya gibi aynı hinterlant içinde olan iller olması, aslında Türkiye'nin yeni sanayi ve üretim bölgesini de göstermiş oluyor. Bu bölgelerin üretim gücüne yapılacak her yatırım, bize endüstriyel üretim anlamında yeni bir Marmara Bölgesi kazandıracaktır. Model fabrikaların organize sanayi bölgelerinin içinde yer alması ile birlikte meslek liseleri ile entegre edilmelidir" dedi.

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 17500
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Anadolu Sanayi ve Üretim Havzası

Mesaj gönderen Z-Kontrol »

6_b.jpg
6_b.jpg (297.15 KiB) 812 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 17500
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Anadolu Sanayi ve Üretim Havzası

Mesaj gönderen Z-Kontrol »

Anadolu Sanayi Havzası  Kayseri Aksaray Konya Mersin.jpg
Anadolu Sanayi Havzası Kayseri Aksaray Konya Mersin.jpg (74.61 KiB) 807 kere görüntülendi
Marmara doldu, yatırımlar Anadolu'ya geliyor KONYA GÖZDE YATIRIM ŞEHRİ
5. OSB’nin kurumu için çalışmaların başladığını söyleyen KSO Başkanı Memiş Kütükcü “Buradaki fabrika kurulacak 139 parselimizin 97’sine sanayicimize tahsis edildi ve kurulum çalışmaları başladı” dedi.
Konya, son yıllardaki sanayi sektöründeki büyümesini tüm hızıyla sürdürüyor. 5. OSB’nin kurumu için çalışmaların başladığını söyleyen KSO Başkanı Memiş Kütükcü “Buradaki fabrika kurulacak 139 parselimizin 97’sine sanayicimize tahsis edildi ve kurulum çalışmaları başladı” dedi.
baskan-memis-kutukcu-002.jpg
baskan-memis-kutukcu-002.jpg (66 KiB) 809 kere görüntülendi
4 büyük organize sanayisi ile Orta Anadolu’nun sanayi kenti olan Konya’da 5. OSB’de de kurulum çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konya Organize Sanayi bölgelerinden 5. Genişleme Bölgesi olarak adlandırılan sanayi alanında 139 parsel yatırımcılar için planlandı. 5. OSB için gazetemize açıklamalarda bulunan Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, burada 97 sanayicinin yatırım yapmak için tahsis hakkı kazandığını söyledi. Konya’nın sanayi alanında büyümeye hızla devam ettiğinin altını çizen, Kütükcü, sanayiciye ve Konya’ya yatırım yapmak isteyen yatırımcılara gereken desteğin sağlandığını söyledi.

konya-osb-foto.jpg
konya-osb-foto.jpg (84.87 KiB) 809 kere görüntülendi
BATI BÖLGESİNDEKİ SANAYİ ALANLARI DOLDU

Batı bölgesindeki sanayi alanlarında genişleme sıkıntısının olduğunu söyleyen Başkan Kütükçü, özellikle Marmara Bölgesi’nin bu alanda çok zorlandığını söyledi. Büyük yatırımcıların arazi sıkıntısının Orta Anadolu’da çözüm bulduğunu dile getiren Kütükcü, “Orta Anadolu, özellikle Konya, sanayi alanında hızlı gelişmesini sürdürüyor. Geniş arazi seçenekleri ve yatırım imkanları da burada bolca bulunuyor. Bunun için özellikle büyük yatırımcıları Konya’ya davet ediyoruz. Burada iş gücünden, lojistik imkanlara, geniş teknolojik imkanlardan zengin doğal kaynaklara, sanayi yatırımlarından teşviklere, tarım sanayi ve ticaret merkezi olmasından güçlü sermayeye kadar birçok özelliğe sahibiz. Bunun için sanayi alanlarımızda yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Son olarak da 5 Sanayi Genişleme Alanı’nı yatırımcılarımıza en güzel şekilde hazırladık. Bundan sonra da yatırımcıların Konya’ya daha çok gelmesi için çok çalışacağız. Batı bölgelerindeki sanayi alanları artık yer bulamadığı için en çok Konya, Kayseri ve Eskişehir tercih ediliyor” dedi.
ihracat-(1).jpg
ihracat-(1).jpg (63.83 KiB) 809 kere görüntülendi
KONYA’DA 9 ORGANİZE SANAYİ VAR

Başkan Kütükcü, Konya merkezdeki OSB alanların yanında ilçelerdeki OSB’lerin de yatırımcılara güzel fırsatlar sunduğunu söyledi. Ereğli, Beyşehir, ve yeni kurulan Çumra OSB alanlarının yatırımcıları çektiğini söyleyen Kütükcü, “Yeni kurulan Çumra OSB yakından takip ediyoruz ve destekliyoruz. Buraya yeni yatırımcıların gelmesi için davet ediyoruz. Bunun yanında Ereğli OSB’de doluluk oranı yüzde 97’lerde bulunuyor. Burada güzel işler meydana çıkıyor” şeklinde konuştu.

KONYA OLARAK ÜRÜN DESENİMİZ ÇOK FAZLA

Başkan Kütükcü, Konya’nın sanayi alanında ürün deseninin çok fazla olduğunu söyledi. Özellikle motorlu taşıt yedek parça ve motor parçası sanayisinin oldukça geliştiğini söyleyen Kütükcü, “Konya olarak sanayimizin gelişmişliği ve ürün desenimizin fazla olması bizim için büyük bir avantaj. Konya olarak tek dezavantajımız, işletmelerimizin büyük bir çoğunluğunun KOBİ olarak faaliyet göstermesi. Konya ilerleyen zamanlarda daha büyük işletmelerle ihracatta ve üretimde önemli bir kent olacak. Bunun yanında yine 4 OSB’de 104 parsel ruhsatını alarak çalışmalara başlandı. Bu Konya sanayicimizin başarısıdır” dedi.
M. Ali Elmacı-Memleket

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 17500
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Anadolu Sanayi ve Üretim Havzası

Mesaj gönderen Z-Kontrol »

Varank'tan 'On Birinci Kalkınma Planı' değerlendirmesi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, ilk defa sanayi ve katma değerli üretimin bu kadar merkezde olduğu bir kalkınma planı hazırlandığını belirterek, "Yeni büyüme hikayesini sanayi ve teknolojiyle yazmayı hedefliyoruz." dedi.

https://www.dunya.com/ekonomi/varanktan ... eri-449484

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 17500
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Anadolu Sanayi ve Üretim Havzası

Mesaj gönderen Z-Kontrol »

Z-Kontrol yazdı:
09 Tem 2019 13:37
Varank'tan 'On Birinci Kalkınma Planı' değerlendirmesi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, ilk defa sanayi ve katma değerli üretimin bu kadar merkezde olduğu bir kalkınma planı hazırlandığını belirterek, "Yeni büyüme hikayesini sanayi ve teknolojiyle yazmayı hedefliyoruz." dedi.

https://www.dunya.com/ekonomi/varanktan ... eri-449484
1.jpg
1.jpg (11.08 KiB) 789 kere görüntülendi
2.jpg
2.jpg (33.65 KiB) 789 kere görüntülendi
3.jpg
3.jpg (108.16 KiB) 789 kere görüntülendi
4.jpg
4.jpg (48.69 KiB) 789 kere görüntülendi
66394552_2278284962219213_1710455044706402304_n.jpg
66394552_2278284962219213_1710455044706402304_n.jpg (103.25 KiB) 785 kere görüntülendi
66218311_1310422332459518_8650289946344554496_n.jpg
66218311_1310422332459518_8650289946344554496_n.jpg (71.51 KiB) 783 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 17500
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Anadolu Sanayi ve Üretim Havzası

Mesaj gönderen Z-Kontrol »

Memleket Gazetesi / Özel Haber
1 (2).jpg
1 (2).jpg (239.68 KiB) 779 kere görüntülendi
2.jpg
2.jpg (99.88 KiB) 779 kere görüntülendi
3 - Kopya.jpg
3 - Kopya.jpg (253.63 KiB) 779 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
Z-Kontrol
Site Admin
Mesajlar: 17500
Kayıt: 29 Haz 2017 19:23

Re: Anadolu Sanayi ve Üretim Havzası

Mesaj gönderen Z-Kontrol »

YERLİ OTOMOBİL ANADOLU SANAYİ HAVZASINDA ÜRETİLMELİ...

Kayseri de üretilmeli ; yen sanayi&eko sistem olarak ; konya-aksaray-kırşehir-nevşehir-mersin-adana-gaziantep-elazığ-malatya-sivas illeri de yedek parça üretimi olarak YERLİ OTOMOBİLİN ÜRETİMİNE destekler vermeli..
68946804_2566040090083006_1047145084400697344_n.jpg
68946804_2566040090083006_1047145084400697344_n.jpg (92.97 KiB) 482 kere görüntülendi
Alıntıdır
4.jpg
4.jpg (48.69 KiB) 482 kere görüntülendi
#Ülkemizin eşit büyümesi , gelişmesi için,doğal afetlerde yaşanacak sorunlar nedeni ile ( yatırımları % 80'i marmara ve ege havzasında) tsunami,deprem,sel,kıyı erozyonu v.b durumlarda ülkemizin en az zarar görmesi için,ülkemizin eşit büyümesi gelişmesi için YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİ ve YENİ TEKNOLOJİK SANAYİ YATIRIMLARI , ANADOLU SANAYİ HAVZASINA yapılmalı....

Cevapla